Zavřít reklamu

Do éteru pronikly první rendery příštího ohebného véčka Samsung Galaxy Z Flip4. Potvrzují to, o čem se již nějakou dobu spekuluje, a to že od svého předchůdce se po designové stránce nebude příliš lišit. A aby toho nebylo málo, unikly také nové, kvalitní rendery čtvrtého Foldu.

Galaxy Z Flip4 bude mít podle renderů o něco plošší hrany než „trojka“, což odpovídá designovému jazyku Samsungu u novějších zařízení, jako je Galaxy S22 a S22+. Kromě toho lze z obrázků vyčíst, že zařízení bude mít větší vnější displej, což by mělo být jedno z hlavních vylepšení oproti předchůdci. Celkově vypadá Flip4 o něco moderněji než Flip3, na první pohled se však obě „ohýbačky“ prakticky neliší.

Pokud jde o Fold4, ten bude mít podle renderů zveřejněných webem Smartprix a dnes už legendárním leakerem OnLeaks podobný design jako předchůdce. Patrně největší změna je vidět u zadního fotoaparátu, kdy tři senzory nejsou uloženy v modulu, ale stojí samostatně a vystupují z těla zařízení (tak jako u Galaxy S22 Ultra). Obrázky také definitivně pohřbívají jakoukoli naději na to, že telefon by mohl disponovat integrovaným stylusem, protože šachta pro něj zde chybí. V rozloženém stavu bude údajně měřit 155 x 130 x 7,1 mm, takže by měl být o něco menší, širší a tlustší než Flip3.

O čtvrtém Flipu se toho v současné době ví jen velmi málo, podle všeho bude disponovat (stejně jako sourozenec) příštím vlajkovým čipem Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1+, baterií s kapacitou 3400 nebo 3700 mAh a nabízet se ve čtyřech barvách. Fold4 by měl mít prakticky stejnou kapacitu baterie jako předchůdce, používat hlavní fotoaparát ze zmíněné Ultry, mít vylepšenou ochranu displeje UTG a nabízet se ve třech barvách. Obě „skládačky“ budou představeny pravděpodobně v srpnu nebo září.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.