Zavřít reklamu

Samsung již několik let vyrábí nejlepší skládací smartphony na světě. Brzy by však mohl čelit jisté konkurenci, protože novou generaci svých „ohýbaček“ chystají čínští výrobci jako Xiaomi, Oppo nebo Vivo. Korejský smartphonový obr nicméně neusíná na vavřínech a své příští ohebné telefony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 podle všeho v různých oblastech vylepšuje. Nyní respektovaný leaker zveřejnil nové informace o displeji prvního zmíněného a baterii toho druhého.

Podle leakera Ice universe bude mít Galaxy Z Fold4 oproti „trojce“ o něco širší a kratší ohebný displej. Konkrétně má mít poměr stran 23:9 (u třetího Foldu to bylo 24,5:9). Širší prý bude i jeho vnější displej, jehož poměr stran má být 6:5 (oproti 5:4 u předchůdce).

Ice universe kromě toho odhalil, jakou kapacitu baterie bude mít čtvrtá generace Flipu. Činit má 3700 mAh, což by bylo o 400 mAh více než v případě baterie aktuální generace. Tuto informaci je však třeba brát s rezervou, protože web Galaxy Club nedávno uvedl, že kapacita Flipu4 se sice zvýší, ale jen o 100 mAh. A ten bývá stejně jako Ice universe obvykle velmi dobře informovaný. Pokud jde o kapacitu baterie Foldu4, ta by měla být prakticky stejná jako u předchůdce.

Oba telefony by měly podporovat rychlé nabíjení s výkonem 25 W, rychlé bezdrátové nabíjení a také reverzní bezdrátové nabíjení. Podle všeho je bude pohánět příští vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1+. Uvedeny na scénu by měly být v srpnu či září letošního roku.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.