Zavřít reklamu

Galaxy Z Fold4 bude podle „zákulisních“ zpráv prvním ohebným telefonem Samsungu s integrovaným stylusem. Nyní se v éteru objevila informace, která s tímto může souviset. Podle ní korejský technologický obr pracuje tom, aby byl displej chystané „skládačky“ ještě odolnější. V zařízení prý použije vylepšenou technologii UTG (Ultra-Thin Glass), která by měla učinit ohebný displej čtvrtého Foldu odolnějším vůči poškrábání.

Jak určitě víte, Galaxy Z Fold3 je prvním skládacím smartphonem Samsungu, na němž funguje dotykové pero S Pen. Kompatibilita je však omezena pouze na S Pen Fold Edition a S Pen Pro. Tyto stylusy nabízejí stejnou funkcionalitu jako běžný S Pen, mají však měkčí odpružený hrot, jenž chrání ohebný zobrazovač před poškrábáním a promáčknutím.

Díky UTG jsou „ohýbačky“ Samsungu sice odolnější než konkurenční ohebné telefony, i tak jsou ale náchylnější k poškození vnějšími silami než pevné obrazovky se sklem Gorilla Glass. Korejský gigant technologii UTG s každou další generací Foldu vylepšuje a to samé učiní i v případě „čtyřky“. Alespoň tedy podle informací korejského webu Naver, citovaného serverem SamMobile, který tvrdí, že Galaxy Z Fold4 se bude chlubit vylepšeným sklem UTG nazvaným Super UTG.

V tuto chvíli není známo, jak moc odolnější nová generace ochranného skla oproti stávajícímu řešení bude, a není ani jasné, jestli bude fungovat s běžnými S Peny. Je každopádně pravděpodobné, že ohebný panel příštího Foldu bude mít vyšší toleranci vůči poškrábání než panely jeho předchůdců.

Související články

Dnes nejčtenější

.