Zavřít reklamu

Minulý týden jsme vás informovali, že příští vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1+ (stále nejde o oficiální název, je však velmi pravděpodobný) bude podle známého leakera představen začátkem června. Nyní další známý leaker uvedl, že to ale tak úplně brzy nakonec nebude.

Podle obvykle dobře informovaného čínského „únikáře“ vystupujícího na sociálních sítích pod jménem Digital Chat Station bude Snapdragon 8 Gen 1+ uveden na scénu až někdy v druhé polovině roku. Důvodem má být současná epidemická situace v Číně.

Digital Chat Station kromě toho naznačil, že nový čip by mohl debutovat ve smartphonu Motorola Edge 30 Ultra. Spekuluje se také, že by mohl pohánět „vlajky“ Xiaomi 12 Ultra nebo OnePlus 10 Ultra a později v roce i ohebné telefony Samsungu Galaxy Z Fold4 a Z Flip4.

Snapdragon 8 Gen 1+ by měl jako aktuální vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1 disponovat jedním super výkonným procesorovým jádrem Cortex-X2 s taktem téměř 3 GHz, třemi výkonnými jádry Cortex-A710 a čtyřmi úspornými jádry Cortex-A510 a vylepšeným grafickým čipem. Měl by nabídnout zhruba o 10 % vyšší celkový výkon.

Související články

Dnes nejčtenější

.