Zavřít reklamu

Samsung je již nějakou dobu na poli skládacích smartphonů nezpochybnitelným lídrem. V posledních několika letech jsme od něj viděli zařízení jako Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. Korejský technologický obr v této oblasti samozřejmě nechce usnout na vavřínech, o čemž svědčí i jeho dva nové ohebné patenty u Světové organizace duševního vlastnictví.

Jeden patent ukazuje zařízení s ohebným displejem a druhý telefon s rolovacím či výsuvným displejem a podporou stylusu. První zařízení vypadá z hlediska designu celkem běžně a nezdá se, že by se jednalo o ohebný smartphone či skládací véčko. Jenže jeho ohebný displej je podle všeho rozšířením hlavního displeje táhnoucím se až do poloviny zadního panelu. Obrázek kromě toho ukazuje trojitý zadní fotoaparát a vepředu selfie kamerku. Vzhledem k tomu, že zařízení má tedy displej i na zadní straně, mělo by být možné pořizovat „selfíčka“ i prostřednictvím zadního fotoaparátu.

Pokud jde o druhé zařízení, to má podle příslušného patentu dvě části. Motor pro zasouvání a vysouvání rolovacího displeje se nachází na levém okraji. Zadní panel, který ukrývá část výsuvného displeje, má vždy místo pro výřez S Penu. Nad tím je další modul, který by mohl být pro senzory fotoaparátu. Obrázky přední strany zařízení naznačují, že jeho pravý okraj bude sloužit jako minidisplej pro zobrazování notifikací nebo otevírání aplikací.

Samsung se již dříve pochlubil displeji, které se skládají na dvou či třech místech či mají výsuvný mechanismus. Možná jeden z nich použije v jednom nebo druhém zmíněném zařízení. Samozřejmě je také možné, že vše zůstane jen na papíře a reálného produktu se nikdy nedočkáme. Ať tak či onak, oba patenty vypadají nesmírně zajímavě a naznačují, jak by mohla vypadat budoucnost ohebných telefonů.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.