Zavřít reklamu

Vypadá to, že Samsung zdokonalil design svých vlajkových lodí a kvalitu zpracování tak, že se může více zaměřit na softwarovou stránku nebo menší vylepšení, která zlepšují celkový uživatelský zážitek.

Korejský obr zkraje měsíce představil nové „vlajky“ Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra. I když se může na první pohled zdát, že modely S23 a S23+ jsou víceméně kopiemi loňských modelů, přinášejí několik užitečných vylepšení „zabalených“ do minimalističtějšího designu. Zde je pět jejich nejlepších funkcí, které byste určitě neměli ignorovat.

Neuvěřitelný výkon díky spolupráci s Qualcommem a rychlejšímu úložišti

Poprvé v historii nemá nová řada Galaxy S různé čipy pro různé trhy. Samsung navázal bližší partnerství se společností Qualcomm, aby u řady Galaxy S23 plošně využil přetaktovanou verzi čipsetu Snapdragon 8 Gen 2 s názvem Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy. Čip se vedle bezprecedentního výkonu chlubí i vylepšenou energetickou efektivitou, což se pozitivně promítá do výdrže baterie.

Kromě nového exkluzivního čipsetu používají Galaxy S23 a S23+ moderní úložiště UFS 4.0, které umožňuje rychlejší přenos souborů. Mějte však na paměti, že UFS 4.0 nepodporuje 128GB varianta základního modelu.

Excelentní přesnost barev s vysokým vrcholovým jasem

I když displeje Galaxy S23 a S23+ nemají nejvyšší maximální jas v branži, stále jsou krásně jasné a barevně přesné za všech světelných podmínek díky vylepšené technologii Vision Booster, již Samsung představil v loňském roce. Konkrétně mohou jejich obrazovky dosáhnout jasu až 1750 nitů. Pro Galaxy S23+ to není nic nového, stejnou hodnotu měl i jeho předchůdce, pro Galaxy S23 je to však znatelný skok dopředu, protože u Galaxy S22 dosahoval vrcholový jas „jen“ 1300 nitů. Asi nemusíme dodávat, že telefony dostaly do vínku obrazovky typu Dynamic AMOLED 2X, které se chlubí variabilní obnovovací frekvencí s maximem až 120 Hz a podporou formátu HDR10+.

 

Vylepšené nahrávání videí

Galaxy S23 a S23+ se sice nepyšní novým 200MPx snímačem ISOCELL HP2, kterým je vybaven model S23 Ultra, umějí však jako on natáčet videa v rozlišení 8K při 30 snímcích za sekundu (u řady Galaxy S22 bylo maximum 8K/24 fps). Kromě toho mají lepší stabilizaci videa. Vylepšení se dočkala i přední kamerka, která má nyní rozlišení 12 MPx (vs. 10 MPx) a která podporuje natáčení videí s HDR10+.

Bezprecedentní softwarová podpora

Nové vlajkové lodě Galaxy S23 se dodávají s novou verzí nadstavby One UI. I když verze 5.1 je stále založena na Androidu 13, přináší řadu užitečných novinek, jako je vylepšená správa oken v režimu DeX, vylepšení aplikace Galerie, možnost uložit screenshoty do vlastní složky, nový bateriový widget nebo lepší možnosti připojení se zařízeními, jako jsou Wi-Fi reproduktory.

Kromě toho dostane řada Galaxy S23 čtyři upgrady Androidu a pět let bude zásobována bezpečnostními aktualizacemi. Softwarová podpora Samsungu je u jeho špičkových telefonů zkrátka bezkonkurenční.

Odolnost, která se jen tak nevidí

V neposlední řadě jsou Galaxy S23 a S23+ jedny z nejodolnějších „neodolných“ smartphonů, které si lze momentálně koupit. Vysoce odolný hliníkový rám a plochý design je činí méně náchylnými k poškození náhodnými pády a díky nejnovější ochraně Gorilla Glass Victus 2 jsou ještě odolnější. Samozřejmostí je voděodolnost podle standardu IP68, což znamená, že telefony by měly bez problémů přežít prašné prostředí nebo rychlé ponoření do vody.

Gorilla_Glass_Victus_2

Související články

Dnes nejčtenější

.