Zavřít reklamu

Spolu s novou vlajkovou řadou Galaxy S23 představil Samsung minulý týden také nadstavbu One UI 5.1. Ta přináší mimo jiné několik užitečných vylepšení do Galerie. Zde jsou ta nejdůležitější.

Vylepšená funkce Remaster

Aktualizace One UI 5.1 přináší do Galerie vylepšenou funkci Remaster. Ta funguje tak, že pomocí AI hledá v obrázcích různé nedostatky, které poté vylepší. Její vylepšení spočívá v tom, že Galerie nyní navrhuje obrázky, o kterých se domnívá, že potřebují vylepšit. Nyní může remasterovat GIFy, aby zlepšila jejich rozlišení a snížila šum z komprese.

Vylepšená funkce Remaster kromě toho také odstraňuje nežádoucí stíny a odrazy světla (jako ty na oknech). V dřívějších verzích One UI bylo nutné k funkcím Shadow Remover (Odstraňovač stínů) a Reflection Remover (Odstraňovač odrazů) přistupovat samostatně, v nadstavbě One UI 5.1 jsou však již součástí tlačítka Remaster a fungují automaticky.

Vylepšené příběhy

V One UI 5.0 (či starších verzích) zobrazuje Galerie vždy jen jeden příběh. Pokud si chcete prohlédnout v jednom zobrazení více příběhů, One UI 5.1 vám umožní sevřením dvou prstů zobrazit čtyři příběhy najednou. Poté můžete oddálením prstů přejít zpět do standardního rozvržení.

 

Pokud máte v Galerii příběhy, které si často prohlížíte, můžete použít novou funkci Oblíbené příběhy. Můžete klepnout na ikonu ve tvaru srdce v pravém horním rohu příběhu a přidat si jej do oblíbených. One UI 5.1 vám také umožňuje dostat se k určitým částem příběhu tím, že ve spodní části nabízí posouvatelnou časovou osu prezentace.

Vylepšená funkce vyhledávání

One UI 5.1 vám v Galerii umožňuje zadat více hledaných výrazů, abyste našli relevantní fotky a videa. Vedle toho můžete klepnout na obličej osoby v sekci filtrů a dále tak zúžit výsledky vyhledávání.

Možnost zjistit o fotce či videu více detailů přejetím prstu nahoru

One UI 5.1 vám nyní v Galerii umožňuje prohlédnout si o snímcích či videích EXIF informace, a to přejetím prstem nahoru. U fotek se vám ukáže datum a čas pořízení, místo, rozlišení, citlivost, zorné pole, expozice, clona, rychlost závěrky, velikost, umístění v systému a osoby, které jsou na nich viditelné.

U videí pak uvidíte rozlišení, velikost, umístění v systému, dobu trvání, počet snímků za sekundu, video a audio kodek a polohu GPS. Klepnutím na tlačítko Edit (Upravit) je možné EXIF informace u kterékoli fotografie či videa upravit.

Snadná přeměna předmětů z fotek či videí na nálepku

S One UI 5.1 můžete snadno proměnit jakýkoli předmět z fotografie v nálepku. Stačí jen v Galerii najít a otevřít požadovanou fotku a poté dlouze klepnout na libovolný předmět. Tato část snímku bude automaticky oříznuta pomocí AI.

Samsung možnost přeměnit předměty na fotografii na nálepku nabídl již v nadstavbě One UI 4.1, uživatelé však požadovaný předmět museli ořezávat ručně (přesněji řečeno jej obkreslit). V One UI 5.1 se tato část obrázku automaticky ořízne, když ji uživatel dlouze stiskne. Tato funkce nyní funguje i u videí. Oříznutou část fotografie nebo videa lze zkopírovat do schránky, sdílet s ostatními nebo uložit do Galerie.

Dnes nejčtenější

.