Zavřít reklamu

Samsung už v pondělí 30. ledna pořádal pro novináře speciální akci k představení řady Galaxy S23. Měli jsme možnost osahat si všechny tři modely, kdy je tím nejzajímavějším možná Galaxy S23 Ultra, ale co nabídnout má jistě i model Plus. Zde tak najdete naše první dojmy z Galaxy S23+. 

Design a stejné rozměry?

S ohledem na změnu designu se dá jen odkázat na to stejné, co jsme psali u prvních dojmů v případě nejmenšího zástupce řady. Zde je totiž situace do puntíku stejná, jen objektivy fotoaparátu samozřejmě zabírají menší prostor, protože tělo telefonu je vůči nim větší. Tělo jinak do svých proporcí mírně narostlo, jsou to ale zanedbatelná čísla. Samsung k tomu uvedl, že je to kvůli přepracování vnitřního uspořádání, kdy zásadně zvětšil chlazení.

Pro někoho je Galaxy S23 malý, Galaxy 23 Ultra ale zase příliš velký (platí to i v případě minulých generací). Právě proto je zde taky zlatá střední cesta v podobě Galaxy S23+. Ta nabízí skvělý velký displej a špičkové funkce, které se ale obejdou bez takových záležitostí, které mohou mnozí považovat za zbytečné – zakřivený displej, S Pen, 200 MPx a třeba i 12 GB RAM atd.

Fotoaparáty na půli cesty?

Celá řada má stejný nový selfie 12MPx fotoaparát a je možná škoda, že Samsung se u prostředního modelu řady trochu neodvázal a nedal mu 108MPx z loňské Ultry. Ta má nyní 200MPx snímač, ale celé trio u Galaxy S23 zůstalo stejné. Není to na škodu, protože víme, že hodně dělá i software, ale jde o marketing a hanlivé komentáře, kteří v těch samých specifikacích nevidí technologický posun a tím novinky haní.

Jen připomeňme, že iPhony 14 mají pořád jen 12 MPx, kdy to ale není těch stejných 12 MPx jako v iPhonu 13, 12, 11, Xs, X a starších. Uvidíme, jak budou vypadat první výsledky, ale příliš se o ně nebojíme. Telefony měly ještě předprodukční software a nemohli jsme z nich tedy stahovat data. O ukázkové fotografie se podělíme hned, jak nám telefony dorazí na testování. Kdyby měl ale model Plus lepší fotoaparát jak základní Galaxy S23, mohl Samsung oba telefony ještě více odlišit, což by bylo určitě přínosné. 

Zlatá střední cesta? 

Dle mého úsudku je model Plus neprávem přehlížený. Základní model je sice levnější, proto je také populárnější, ale díky tomu rozletu prstů i očí na větším displeji se může vyplatit připlatit si a osobně opravdu doufám, že Samsung nemá v plánu tento prostřední model řady zaříznout, jak se o tom před časem čile spekulovalo. Právě možnost výběru je ten benefit, který řada S svým zákazníkům nabízí.

Samozřejmě horší je to s cenovou politikou, která je prostě taková, jaká je a my s tím nic neuděláme. Dle našeho prvního seznámení se s celou řadou a dle papírových specifikací se ale zatím dle našeho názoru jedná o důstojné nástupce předchozí řady, která sice nežene mílovými kroky někam dopředu, ale prostě jen evolučně vylepšuje. Jestli se však mají iPhony 14 a 14 Pro začít bát, je zatím těžké říci. O úspěchu řady totiž nerozhodne jen to, jak je schopná, ale i globální situace, která má vliv právě i na cenu. A ta je nyní špatná.

Dnes nejčtenější

.