Zavřít reklamu

Samsung už v pondělí 30. ledna pořádal pro novináře speciální akci k představení řady Galaxy S23. Měli jsme možnost osahat si všechny tři modely, kdy tím nejzajímavějším je samozřejmě i tentokrát ten největší a nejvybavenější. Zde jsou tedy naše první dojmy z Galaxy S23 Ultra. 

Design 

Jako by svému předchůdci z oka vypadl? Zcela jistě, pár detailů zde sice je, ale lajk je neuvidí. Máme zde tedy nové barevné varianty, které vycházejí z inspirace přírodou, kdy ta zelená je skutečně líbivá, černá neboli phantom black ale zůstává, pak je zde krémová a fialová. Zelená navíc není nijak omezená na úložiště a vlastně ani model, takže celé toto kvarteto barev je dostupné pro celé trio modelů nehledě na jejich variantách. Hrany jsou pak u Galaxy S23 Ultra méně zaoblené. Zařízení se tím celkově o něco lépe drží. Je to ale drobnost, která má za následek především více prostoru pro displej, S Pen a chlazení.

Displej 

V podmínkách studia Chapter, při použití umělého osvětlení a nevlídném venkovním počasí rozdíly v displeji prakticky nepoznáte. Pořád platí, že se jedná o špičku, kterou Samsung dokáže vyrobit a kterou dokáže do mobilního telefonu osadit. Nic víc, nic míň. Subjektivně se tak od modelu Galaxy S22 Ultra nic nezměnilo. To ale ukáže až přímé sluneční světlo.

Fotoaparáty 

Čočky fotoaparátů jsou na první pohled stejně veliké a na stejném místě, ve finále jsou ale větší a jsou posunuty o kousek níže. Bez přímého srovnání to samozřejmě neuvidíte. To hlavní je, jaké budou poskytovat výsledky. To jsme bohužel neměli šanci vyzkoušet, protože telefony měly ještě předprodukční software a nemohli jsme z nich tedy stahovat data. To bylo samozřejmě poplatné i operačnímu systému One UI 5.1. Budeme si tedy muset počkat na testy v rámci recenze, kterou vám samozřejmě v dohledné době přineseme – i s ohledem na přední kameru.

Výkon 

Máme zde Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, který je výkonnější než jeho standardní verze. Samsung měl značně zapracovat na jeho chlazení, což samozřejmě po chvilce testování neposoudíme ani s ohledem na samotné možnosti čipové sady a to, jak bude zvládat ty nejnáročnější úlohy. Papírově to ale vypadá velice hezky a lze skutečně věřit, že se je na co těšit.

To nejlepší ve světě Androidu 

První dojmy z Galaxy S23 Ultra nemohou být špatné. Už Galaxy S22 Ultra byl skvělý kus hardwaru, jehož neduhy začaly vylézat na povrch až s postupem času. Toho největšího, tedy výkonu, se zde ale jistě obávat nemusíme. S23 Ultra je tedy S22 Ultra na steroidech, ať se vám to líbí, nebo ne. Vypadá hodně stejně a umí prakticky to stejné (i s ohledem na S Pen), jen to vylepšuje po všech stránkách. A to je to, co od druhé generace telefonu, který spojil řadu S s řadou Note vlastně chceme.

Samozřejmě se najdou tací, kteří budou kritizovat, že je to to samé, že je vylepšení málo a že je to drahé. Zde není důvod se přít. Buď na tuto hru Samsungu přistoupíte, nebo ne, nikdo vás do ničeho nenutí. Když ale držíte novou Ultru v ruce, je vám hned jasné, že je to to nejlepší v oblasti Android telefonů pro letošní rok. Ten bude pro Samsung i ostatní výrobce sice velice těžký, ale jihokorejský výrobce má našlápnuto skutečně dobře.

Dnes nejčtenější

.