Zavřít reklamu

Samsung už v pondělí 30. ledna pořádal pro novináře speciální akci k představení řady Galaxy S23. Měli jsme možnost osahat si všechny tři modely. Tím nejzajímavějším je možná Galaxy S23 Ultra, ale svou pozornost si dozajista zaslouží i ten nejmenší z řady. Zde najdete naše první dojmy z Galaxy S23. 

Nový design, stejné fotoaparáty 

Na rozdíl od Ultry poznáte v případě modelů Galaxy S23 a S23+ rozdíly oproti předchozí generaci na první pohled. Možná ani ne tak z přední strany, jako z té zadní. Zmizel zde totiž ten charakteristický výstupek kolem celého modulu a vzhled je tím pádem více podobný modelu S23 Ultra (a S22 Ultra). Celá řada je tím konzistentnější, co se jejího vzhledu týče, a vypadá, že opravdu patří k sobě i přes jiný tvar těla Ultry a jejího zahnutého displeje. Loni by neznalý rozhodně nehádal, že se jedná o trio se stejným označením.

Osobně toto kvituji, protože zde máme zase něco jiného a méně okoukaného. Navíc výstupy objektivů vypadají, že díky odstranění materiálu kolem méně vystupují nad povrch zad, i když se na rovné ploše samozřejmě telefony pořád patřičně kolébají (rozhodně ale méně než iPhony 14 a 14 Pro, kde je to naprosto tragické). Zlí jazykové by mohli říci, že se touto konstrukcí objektivy lépe poškodí. Není to pravda. Kolem každého je ocelový rám, který zabezpečí, že se sklo objektivů nedotkne plochy, na kterou telefon pokládáte.

Telefony ještě měly předprodukční software a nemohli jsme z nich stahovat data. Jak moc poskočila kvalita fotografií oproti loňské generaci jsme tedy nemohli vyzkoušet, stejně jako softwarové novinky One UI 5.1. Respektive jsme tedy mohli, ale výsledky by byly zavádějící, a proto si počkáme až na finální vzorky, které nám přijdou na testování.

Malý, lehký a svěží 

S ohledem na nejmenšího 6,1“ zástupce řady můžeme pořád říci, že v té vlajkové má stále své místo. Někdo by mohl namítat, že by bylo lepší zvětšit displej alespoň na 6,4“, ale to bychom zde měli dva téměř totožné modely, pokud se podíváme na model Plus. Tato velikost je navíc pořád oblíbená a pokud vám nevyhovuje, je zde právě větší sourozenec s 6,6“ displejem. S ním navíc letos základní model srovnal krok i co se jasu displeje týče.

Zlepšoval se výkon, zvyšovala se kapacita baterie, osvěžil se design, vše, co ale fungovalo, zůstalo, tedy kompaktní rozměry a pokud možno ideální poměr cena/výkon s ohledem na špičkové specifikace telefonu. Mějte na paměti, že toto jsou jen první dojmy po chvíli zkoušení telefonu, který neměl finální software, takže vše se může v naší recenzi ještě změnit. I když je pravda, že nyní nevidíme nic, co bychom museli zákonitě kritizovat. Hodně bude záležet na kvalitě fotografií.

Dnes nejčtenější

.