Zavřít reklamu

Samsung je ve světě smartphonů obvykle prvním, kdo ve svých zařízeních používá ochranná skla Gorilla Glass od společnosti Corning. Koncem minulého roku Corning představil nové sklo Gorilla Glass Victus 2 a slíbil, že bude odolnější proti rozbití a zároveň bude mít stejnou odolnost proti poškrábání. Nyní společnost potvrdila, že její nové sklo bude jako první použito v telefonech Galaxy nové generace.

To znamená, že řada Galaxy S23 je vybavena ochranou Gorilla Glass Victus 2 na přední (přes obrazovku) a zadní straně. Nový ochranný panel podle výrobce nabízí vylepšenou odolnost proti pádu na drsné povrchy, jako je například beton. Sklo má odolat rozbití při pádu telefonu z výšky pasu na takový povrch. Corning rovněž tvrdí, že nová generace skla nabízí odolnost proti rozbití při pádu telefonu z výšky hlavy na asfalt.

Sklo Gorilla Glass Victus 2 se také podle slov výrobce zaměřuje na životní prostředí a získalo certifikaci Environmental Claim Validation za to, že obsahuje v průměru 22 % recyklovaného předspotřebitelského materiálu. Tento certifikát vydává nezávislá výzkumně-analytická společnost UL (Underwriters Laboratories). „Naše příští vlajkové lodě Galaxy jsou prvními zařízeními, které používají sklo Corning Gorilla Glass Victus 2, díky čemuž nabízejí současně lepší odolnost a udržitelnost,“ uvedla šéfka marketingu mobilní divize Samsungu Stephanie Choi. Řada Galaxy S23 bude uvedena na scénu již ve středu.

Řadu Samsung Galaxy S22 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.