Zavřít reklamu

Samsung spolu s novou vlajkovou řadou Galaxy S23 oficiálně představil také nadstavbu One UI 5.1, která pochopitelně debutovala právě v ní. Přináší několik užitečných novinek a jedna z nich se týká screenshotů a záznamů obrazovky.

One UI 5.1 konečně umožňuje změnit místo, kam se ukládají snímky a záznamy obrazovky (ve výchozím nastavení je to složka DCIM, kde také najdete všechny snímky z fotoaparátu). Je možné si vybrat kteroukoli složku na interním úložišti, včetně složky Android, kterou operační systém používá k ukládání aplikací a dat k nim.

Kromě toho můžete vybrat samostatné složky pro screenshoty a záznamy obrazovky, místo aby bylo vše uloženo ve stejné složce. Změna umístění snímku či záznamu obrazovky je velmi jednoduchá. Stačí jen přejít do Nastavení→Rozšířené funkce→Kopie obrazovek a záznam obrazovky a poté klepnout na možnost Save Screenshots in (Uložit snímek obrazovky do) nebo Save screen recordings (Uložit záznam obrazovky). Poté si budete moci vybrat složku nebo pomocí tlačítka + v horní části obrazovky vytvořit novou.

V tuto chvíli není jasné, jestli Samsung uživatelům umožní ukládat snímky a záznamy obrazovky na externí úložiště, protože nová verze nadstavby One UI je momentálně dostupná pouze pro řadu Galaxy S23 (která rozšiřitelné úložiště nemá). Doufejme, že ano, protože One UI 5.1 má dostat řada zařízení, která rozšiřitelným úložištěm disponuje.

Dnes nejčtenější

.