Zavřít reklamu

One UI 5 může být nejlepší aktualizací, kterou režim Samsung DeX za poslední roky dostal. Jak One UI 5.0, tak One UI 5.1 do něj přinesly řadu užitečných změn a doplňků. To ukazuje, že korejský gigant se svého desktopového prostředí zdaleka nevzdává.

Nadstavba One UI 5.0 do DeXu přidala několik smysluplných změn, zejména však zvýšila jeho výkon. Na hlavním panelu přibyla chytrá ikona Finder, přidán byl nový mini kalendář a přepracováno bylo notifikační centrum. Vypadá to, že lepší optimalizace položila základy pro nadstavbu One UI 5.1, která se více než cokoli jiného zaměřuje na vylepšení multitaskingu.

Nadstavba One UI 5.1, která debutovala v řadě Galaxy S23, umožňuje měnit velikost obou oken s rozděleným zobrazením přetažením za úchyt, který je odděluje. Jde o zásadní vylepšení pro ty, kteří v DeXu používají zobrazení rozdělené obrazovky. Pokud jste někdy zkoušeli změnit velikost oken v zobrazení rozdělené obrazovky v předcházející verzi One UI, víte proč. Není nicméně možné měnit velikost obou oken současně.

One UI 5.1 také vylepšuje multitasking a produktivitu tím, že po vzoru Windows přidává možnost tvarovat rohové okno, což uživatelům usnadňuje používání více než dvou aplikací najednou. Tento přídavek v podstatě proměňuje režim rozdělené obrazovky na režim více oken.

Výše uvedené přídavky ukazují, že Samsung je odhodlaný svůj desktopový režim nadále vylepšovat, což můžeme jedině kvitovat. Aktualizaci s One UI 5.1 by měl začít na podporovaná zařízení uvolňovat začátkem března.

Dnes nejčtenější

.