Zavřít reklamu

Loňská řada Galaxy S22 nás uchvátila vynikajícím propracovaným designem nebo znovuzrozením řady Note. Brzdil ji snad jen použitý čip. Nyní ale máme před sebou představení nástupce. Přečtěte si vše, co víme o Galaxy S23 a jednotlivých modelech řady, které mají být přímou konkurencí pro iPhony 14, ale i to nejlepší z Android světa. 

Tento článek obsahuje spekulace a souhrny úniků, není tedy založen na žádných oficiálních informacích přímo od Samsungu a je možné, že může obsahovat i informace, které nakonec budou v rozporu s tím, co Samsung oficiálně představí. 

Design Galaxy S23 

Stejně jako v loňském roce očekáváme, že mezi generacemi dojde jen k několika málo změnám, i když dva menší modely si pravděpodobně vezmou inspiraci od svého většího a zajímavějšího bratra. Samsung Galaxy S23 a S23+ se údajně designově inspirují u modelu Samsung Galaxy S22 Ultra z roku 2022 zejména v oblasti fotoaparátů. Jejich výstupek, který se stal charakteristickým stylem řady S v posledních několika letech, zmizí a nahradí ho sestava jen vystouplých čoček z modelu S22 Ultra. Je škoda, že tento design zmizel, protože patřil k tomu nejlepšímu, co Samsung za poslední roky vytvořil. I když sjednotit všechny tři telefony kolem podobného vzhledu dává smysl.

První rendery ukazují, že Galaxy S23 Ultra vypadá oproti svému předchůdci jako téměř beze změny, kterou je jen oblast fotoaparátů. Telefon je ale celkově ve srovnání s loňským modelem o něco méně zakřivený. Jsou to skutečně ale jen detaily, takže lze soudit, že těch na první pohled viditelných změn bude skutečné minimum.

Nové barevné varianty Samsungu působí tlumeně, ale přitom nenápadně elegantně. Nové zelené a růžové odstíny si pravděpodobně najdou mnoho zájemců, k tomu je zde ještě klasická černá a bílá. Designové změny jsou tedy decentní, ale díky nim se nová řada okamžitě odliší od svých předchůdců.

Galaxy S23 čip a baterie 

Na rozdíl od designu bude to nejdůležitější, tedy čip, identický ve všech modelech. Kolem čipové sady bylo překvapivě mnoho humbuku, ale poměrně po právu. Samsung obvykle spoléhá na nejnovější vlajkový procesor Qualcommu po celém světě s výjimkou Evropy, protože zde stále sází na vlastní čip Exynos. Ne tak ale letos. Zprávy naznačují, že i když se Samsung chce opět začít spoléhat na vlastní řešení, nezdá se, že by tomu tak bylo letos. Dřívější zvěsti o S23 naznačovaly, že se bude společnost držet Qualcommu – v tomto případě čipu Snapdragon 8 Gen 2, a to pro všechny trhy.

Pokud jde o výdrž baterie, bude zde znatelné zlepšení. Kromě energeticky šetrného čipu v Snapdragonu 8 Gen 2 bude mít na zvýšení výdrže vliv i navýšení baterie u modelu S23 o 200 mAh. Očekává se, že S23+ také dostane větší baterii, a to s kapacitou 4 700 mAh. U modelu Ultra naopak pravděpodobně zůstane vše při starém, protože zde konstruktéři nevymyslí více vnitřního prostoru, a to nejspíš i kvůli přítomnosti S Penu. Vyjma modelu S23 by mělo být přítomno 45W rychlé nabíjení.

Zatímco někteří únikáři tvrdí, že Samsung plánuje dodávat zařízení se 128 GB jako výchozí volbou, jiní očekávají, že základní hodnota se zvýší až na 256 GB. Stojí za to brát to všechno s rezervou, i když by to byl jistě příjemný skok pro každého, kdo sáhne po základu.

Fotoaparáty 

Ačkoli neočekáváme, že by měl být hlavní snímač Ultry o mnoho větší (přijde na 1/1,3 palce), bude ten 200MPx. Mělo by se jednat o dosud nevydaný snímač ISOCELL HP2, nikoliv ISOCELL HP1, který byl k vidění v nedávném modelu Motorola Edge 30 Ultra. Očekáváme, že se zlepší výkon při pořizování fotografií i videozáznamů ve zhoršených světelných podmínkách a samozřejmě to bude mít vliv i na míru digitálního přiblížení.

Zatím to vypadá, že si modely S23 a S23+ ponechají 10MPx teleobjektiv z loňského modelu. Vzhledem k tomu, že moduly fotoaparátů obou telefonů vypadají identicky, nejsme příliš překvapeni, že mezi generacemi vidíme určitou konzistenci. Vzhledem k tomu, že strojové učení a optimalizace softwaru jsou v dnešní době pro fotografický výkon téměř stejně důležité jako skutečný hardware, očekávejte spoustu vylepšení bez ohledu na to, jak podobné ve skutečnosti fyzické snímače budou. Modely Galaxy S23 budou také schopné nahrávat video v rozlišení 8K při 30 FPS, a ne pouze 24 FPS.

Pokud jde o přední fotoaparát, vypadá to, že 40MPx z loňského modelu Galaxy S22 Ultra zmizí. Galaxy S23 Ultra by spíše mohl přejít na 12MPx snímač, který dává přednost kvalitě před samotným počtem dostupných megapixelů. Větší snímač by konkrétně propustil více světla, což by umožnilo pořizovat lepší snímky při slabém osvětlení a zároveň by se využilo širší zorné pole.

Kdy a za kolik? 

Samsung obvykle představuje svou vrcholnou řadu na začátku roku a nyní již víceméně víme, že letos tomu bude ve středu 1. února. To je ta dobrá zpráva, ta horší je, že se oproti loňsku čeká zdražení. Základní model by tak měl stát 1 199 000 wonů (935 USD), Galaxy S23+ údajně vyjde na 1 397 000 wonů (1 098 USD) a vrcholný Galaxy S23 Ultra ponese cenovku 1 599 400 wonů (1 257 USD). Nicméně naděje umírá poslední. 

Chcete-li mít přehled o všech posledních zprávách s ohledem na řadu Galaxy S23, níže najdete vydané články, které o únicích ohledně připravovaných novinek pojednávají.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.