Zavřít reklamu

Samsung na do neděle probíhajícím veletrhu CES 2023 představil nový OLED displej pro smartphony. Displej má certifikaci UDR 2000, která napovídá, že nabízí špičkový jas 2000 nitů. Vzhledem k tomu, že korejský gigant ve svých telefonech řady Galaxy S obvykle používá nejnovější a nejlepší obrazovky vyrobené jeho divizí Samsung Display, je možné, že nový displej použije ve smartphonu Galaxy S23 Ultra.

Není to poprvé, co slyšíme o obrazovce Samsungu s označením UDR. Informace o ní se v éteru objevila v polovině loňského roku, kdy si společnost zažádala o registraci ochranné známky UDR. Podle Samsungu jeho nový OLED displej ověřila nezávislá testovací a validační firma UL (Underwriter Laboratories), která mu udělila certifikaci UDR 2000.

Displej současné nejvyšší „vlajky“ Samsungu Galaxy S22 Ultra má vrcholový jas kolem 1750 nitů. Obrazovky, které korejský obr dodává pro řadu iPhone 14 Pro, však mají špičkový jas přes 2000 nitů. To znamená, že Samsung Display již má technologii pro výrobu displejů s jasem přes 2000 nitů. V čem je tedy nový OLED displej jiný?

I když Samsung neodhalil, co zkratka UDR znamená, s největší pravděpodobností je to Ultra Dynamic Range (ultradynamický rozsah). HDR (High Dynamic Range) zvyšuje dynamický rozsah displeje, takže zobrazený obsah vypadá živěji. Vzhledem k tomu, že „Ultra“ je považováno za lepší než „High“, nový displej Samsungu by mohl mít lepší dynamický rozsah než obrazovky používané v jeho současné řadě smartphonů.

Samsung svůj nový displej porovnal s běžnou OLED obrazovkou a při pohledu na oba panely se zdá, že UDR displej má spolu s vyšším jasem lepší dynamický rozsah. To podporuje naši teorii, že Samsung se snaží sdělit, že jeho nová obrazovka má ve srovnání se současnými OLED displeji vybavenými HDR lepší dynamický rozsah. To znamená, že Galaxy S23 Ultra by mohl mít displej, který bude nejen odpovídat jasu obrazovky iPhonu 14 Pro a 14 Pro Max, ale bude se také pyšnit lepším dynamickým rozsahem, což z něj možná udělá nejlepší smartphonový displej všech dob.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.