Zavřít reklamu

Špičkové smartphony Samsungu již od doby Galaxy S4 (tedy od roku 2013) podporují standard bezdrátového nabíjení Qi. Pokud jde o rychlost nabíjení a pohodlí, mnoho se za ta léta nezměnilo. To by se však mohlo v nedaleké budoucnosti významně změnit, protože na androidové telefony se chystá prostřednictvím nového standardu Qi2 bezdrátové nabíjení Applu MagSafe. Ano, čtete správně.

Organizace WPC (Wireless Power Consortium), která se stará o vývoj standardu bezdrátového nabíjení Qi, na veletrhu CES 2023 představila nový standard Qi2. Zajímavé na novém standardu je to, že vychází z technologie Applu MagSafe, která magneticky připevňuje nabíječku k zařízení a zajišťuje její polohu pomocí sady magnetů. Standard budou v budoucnu podporovat smartphony s Androidem, ale také bezdrátová sluchátka a další zařízení.

 

Organizace poznamenala, že spotřebitelé a prodejci často zaměňují příslušenství kompatibilní s Qi s příslušenstvím s certifikací Qi. Zařízení kompatibilní s Qi nemají certifikaci WPC a mohou vykazovat nesrovnalosti ve výkonu a kvalitě. Organizace tedy spolupracovala s Applem na zavedení „globálního standardu“ bezdrátového nabíjení pro různá zařízení spotřební elektroniky. Zpočátku bude Qi2 podporovat maximální nabíjecí výkon 15 W, v budoucnu by to však mělo být více.

Qi2 začne být do smartphonů a dalších zařízení implementován koncem letošního roku. Lze očekávat, že Samsung nový standard začne do svých špičkových telefonů zavádět od příštího roku. Je možné, že jako první jím bude disponovat řada Galaxy S24.

Dnes nejčtenější

.