Zavřít reklamu

Výrobci chytrých telefonů dělají vše pro to, aby si zákazníci udrželi zájem o koupi jejich dalšího produktu. Zaměření se na unikátní skládací telefony je jednou možností, poté samozřejmě slyší i na výkon a kvalitu fotoaparátů. Protože mnohé funkce vlajkových lodí přešly i do modelových řad střední třídy, je třeba posouvat technologie zase o kus dál. 

Střední třída už má nejen 120Hz displeje, ale i stereo reproduktory nebo právě 108MPx fotoaparát. Kromě fotoaparátů se zoomem, který střední třídě pořád chybí, toho běžné smartphony Samsungu příliš nepostrádají. Ostatně to, co letos Samsung předvedl s Galaxy A33 a A53, dává možnost pořizovat skutečně kvalitní fotografie i těm, kteří nepotřebují utrácet za modely řady S.

My ale máme možnost používat nejnovější smartphony Samsungu, a to nejen s ohledem na nejvyšší řady, ale i střední třídu, a je pravda, že právě zmíněné duo smartphonů skutečně může mnoha nenáročným uživatelům plně dostačovat. To navíc, pokud fotografie sdílíte skrze komunikační platformy nebo publikujete v sociálních sítích. Zde je totiž kvalita až druhořadá. Ano, ve složitých scénách a těch nočních zkušené oko pozná nějaký ten nedostatek, ale zase si vezměte ten cenový rozdíl, kdy byla S22 Ultra o dvě třetiny dražší než Galaxy A53 v době začátku prodeje.

Vylepšení na přání marketingu 

Jak se blížíme k uvedení řady Galaxy S23, a to zejména v případě Galaxy S23 Ultra, začínám si uvědomovat, že předpokládaný skok ze 108 na 200MPx fotoaparát je něco, co mě vlastně nechává úplně chladným. Vypadá to, že Samsung dělá tento upgrade jen proto, aby měl vůbec jaké novinky uvést a to, na co se v budoucnu bude spoléhat zejména marketing než skutečně účelnou novinku. Jistě jej bude společnost prezentovat s maximem superlativů, ale to už dělala v minulosti tolikrát, přičemž Space Zoom přesvědčit nedokáže.

Vlajkové smartphony s Androidem už prostě nejsou tak vzrušující jako dřív a skutečnost, že většina lidí je vlastně s výsledky svého hlavního fotoaparátu jakéhokoli telefonu Samsungu Galaxy spokojena, a to ať už střední třídy nebo vlajkových modelech, značí, že by se měl jihokorejský výrobce zaměřit na něco trochu jiného. Variabilitu zde máme bohatou, o tom to není, ale co třeba jít cestou opačnou? Než jen zmenšovat pixely a dávat jich víc, nechat jejich stejný počet ale zvětšit je tak, aby zachytily více světla a tím poskytly lepší výsledek?

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.