Zavřít reklamu

Samsung se pilně připravuje na uvedení řady Galaxy S23, kdy by k oficiálnímu oznámení mohlo dojít už 1. února. Zdá se, že společnost již také testuje novější verzi uživatelského rozhraní One UI pro své špičkové smartphony. I když bude nový systém debutovat právě na novince letošního roku, bude k dispozici i pro tu loňskou.  

Samsung totiž interně testuje aktualizaci One UI 5.1 pro modely Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra s verzí firmwaru S90xEXXU2CVL7. Tento testovací firmware byl už spatřen na serverech Samsungu a pro řadu Galaxy S22 by mohl by být uvolněn jen několik dní po uvedení řady Galaxy S23, tedy pravděpodobně ale až po jejím vstupu na trh. Podle obvyklé strategie společnosti Samsung totiž očekáváme, že One UI 5.1 se jako první objeví právě nejprve v řadě Galaxy S23.

One UI 5.1 přinese vylepšení úprav zamykací obrazovky 

Zatím není jasné, jaké všechny funkce by One UI 5.1 mohlo přinést. Společnost však před několika měsíci naznačila, že si pro One UI 5.1, které bude logicky založeno také na systému Android 13, vyhradila některé možnosti přizpůsobení zamykací obrazovky. To tedy ty, které to nestihly do One UI 5.0. Byli bychom rádi, kdybychom se dočkali nového designu widgetu multimediálního přehrávače v oznamovací oblasti Androidu 13, prediktivního gesta zpět, částečného zrcadlení obrazovky a vylepšení hlavního panelu.

Zavedení aktualizace Androidu 13 a uživatelského rozhraní One UI 5.0 bylo u Samsungu neuvěřitelně rychlé a totéž také očekáváme i při uvolnění One UI 5.1 pro stávající smartphony společnosti. Už vzhledem k označení je ale zřejmé, že těch novinek nebude nijak obsáhlý zástup, ale protože je One UI 5.0 poměrně stabilní a minimálně chybové, bude se do jisté míry jednat jen o aktualizaci do počtu“, která má právě zvednout atraktivitu chystaných smartphonů.

Nový Samsung telefon s podporou Androidu 13 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.