Zavřít reklamu

Je tomu už měsíc, co Samsung představil svou řadu Galaxy S22. Na rozdíl od předchozích let se prémiový model Ultra od svých menších variant zásadně liší. I když jsou tedy poháněny stejnými čipovými sadami a sdílejí spoustu vnitřních komponent, designově jsou zařízení hodně odlišná. Bez ohledu na to, všechny je velice těžké opravit. 

Stejně jako v předchozích letech používají nové vlajkové telefony Samsungu silné lepidlo, které udržuje zadní skleněný panel, displej a baterii na svém místě. Ačkoli tedy lze mnoho vnitřních součástí vyměnit jen za pomoci jednoduchého šroubováku, dostat se k těmto dílům je v první řadě náročný a poměrně zdlouhavý proces, který představuje vysoké riziko poškození především skleněných komponent. A to nemluvě o tom, že baterie nemá žádné jazýčky ke snazšímu jejímu vyjmutí.

Galaxy S22 a S22 Ultra získaly hodnocení opravitelnosti 3/10 

Se známkou opravitelnosti 3/10, kterou jim iFixit udělil, nejsou sice Galaxy S22 a S22 Ultra úplně nejhorší, ale rozhodně nejsou vhodné pro žádné domácí opravy. K demontáži budete potřebovat horkovzdušnou pistoli, patřičné nástroje a přísavky, abyste se vůbec mohli pokusit tyto nové telefony bezpečně rozebrat. I v takovém případě můžete mít ale smůlu a neodbornou manipulací si zařízení snadno poškodit.

Co se týče vnitřního hardwaru, výše uvedené video z postupného rozebírání nabízí bližší pohled na nový systém chlazení, který řada Galaxy S22 Ultra používá, a také na vylepšený motor haptické odezvy, moduly fotoaparátu, prostor pro S Pen a další. Koneckonců model Galaxy S22 Ultra je prvním telefonem řady S, který plně využívá pero S Pen prostřednictvím speciálního integrovaného slotu.

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.