Zavřít reklamu

V posledních čtyřech letech Samsung ze svých telefonů odstranil mnoho fanoušky oblíbených hardwarových funkcí včetně 3,5mm jacku, infračerveného portu, slotu na microSD karty, a dokonce přestal ke svým vlajkovým modelům přibalovat nabíječky. Letos by korejský obr mohl přijít o další výhodu oproti iPhonu.

Podle korejského webu blog.naver.com, který cituje server SamMobile, bude příští generace iPhonů disponovat 8 GB operační paměti. To je tolik, kolik Samsung nabízí u svých nových vlajkových lodí Galaxy S22, Galaxy S22+ i Galaxy S22 Ultra. Apple již loni oproti Samsungu nabídl vyšší kapacitu vnitřní paměti (celosvětově až 1 TB, Samsung u nás ale 1TB u řady Galaxy S22 nenabízí), a pokud se zpráva webu ukáže jako pravdivá, smartphony korejského giganta nebudou mít v oblasti paměti nad iPhony žádnou výhodu.

Samsung již nějakou dobu kopíruje od Applu špatné praktiky a zbavuje své telefony některých cenných hardwarových funkcí, což mnoho fanoušků nese nelibě. Na druhou stranu se společnost za posledních několik let výrazně zlepšila v oblasti softwaru, zejména od vydání nadstavby One UI. Navíc nyní u svých špičkových zařízení nabízí až čtyři roky systémových aktualizací.

Související články

Dnes nejčtenější

.