Zavřít reklamu

Když Samsung neuvedl nástupce modelu Galaxy Note20, znamenalo to, že se uživatelé budou muset rozloučit s výhodami S Penu, tedy hlavní zbraní řady oproti své konkurenci (i z vlastní stáje v podobě řady Galaxy S). Loni však přišel alespoň model Galaxy S21 Ultra, ke kterému jste si mohli S Pen pořídit a uchytit jej nikoli do těla zařízení, ale speciálního pouzdra. 

Společnost si vše u fanoušků řady Note plnohodnotně vyžehlila až letos, a to s představením modelu Galaxy S22 Ultra, který přejímá mnoho funkcí Notů, tedy především samozřejmě integraci pera do svého těla. Má to dvě výhody. První je, že S Pen máte se zařízením už v případě jeho koupě, a že zbytečně nezvětšujete velikost samotného zařízení nějakým krytem. Silicone Cover kryt + S Pen stylus pro Galaxy S21 Ultra aktuálně seženete kolem jednoho tisíce Kč.

Rozměry jsou to, oč tu běží 

Protože máme aktuálně Galaxy S22 Ultra k dispozici na testování, mohli jsme obě řešení porovnat. Tedy postavit vedle sebe aktuální novinku bok po boku s loňským Galaxy S21 Ultra s jeho speciálním silikonovým krytem a dokoupeným S Penem. Jak je vidět, tvarem jsou oba smartphony opravdu hodně jiné, a to i ze své zadní strany, kde novinka postrádá masivní výstup sestavy fotoaparátů, které nahrazuje jen výstupy jednotlivých objektivů. Tím hlavním jsou ale samozřejmě celkové rozměry. 

Galaxy S22 Ultra rozměry: 

  • Šířka: 77,9 mm 
  • Výška: 163,3 mm 
  • Tloušťka: 8,9 mm 
  • Váha: 229 g 

Galaxy S21 Ultra rozměry: 

  • Šířka: 75,6 mm 
  • Výška: 165,1 mm 
  • Tloušťka: 8,9 mm 
  • Váha: 227 g 

V případě integrace S Penu do modelu Galaxy S22 Ultra tak musel ten narůst o 2,3 mm do své šířky. Jenže když vezmete v potaz fakt, že v případě loňské verze v silikonovém krytu a do něho vloženého S Penu jste dosáhli na šířku 84 mm, je to skutečně zanedbatelný nárůst. I když si tedy v případě novinky pořídíte nějaký skutečně odolný kryt, pořád bude výsledná kombinace jednoduše menší, než je tomu u Galaxy S21 Ultra. Protože mají zařízení i velice podobnou váhu, ale novinka už S Pen obsahuje, je zjevné, že bude i celková váha u novinky nižší (S Pen pro Galaxy S21 Ultra váží 4,47 g). 

Srovnání S21 a S22 Ultra 8

Je však pravdou, že S Pen je hodně charakteristické zařízení, jehož předností rozhodně nemusí využít každý uživatel. Model Galaxy S21 tak dával na výběr, letos jste postaveni před hotovou věc. Díky větším rozměrům S Penu pro loňský model je také evidentní, že je s ním pohodlnější manipulace. Výhody a nevýhody jsou tedy na obou stranách.

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.