Zavřít reklamu

Služba Samsungu Game Optimizing Service není něčím, čím by se korejský obr mohl chlubit. Mezi majiteli telefonů řady Galaxy S22 vyvolala služba pozdvižení, jelikož škrtila výkon procesoru a grafického čipu a při hraní her neposkytovala slibovanou vysokou snímkovou frekvenci.

Služba Game Optimizing Service (GOS) sice bránila přehřívání telefonů Galaxy, snižovala však spolu s tím rozlišení obrazovky a výkon grafického čipu, a neposkytovala tak optimální herní zážitek. V minulosti bylo možné GOS snadno vypnout, to se ale změnilo s aktualizací One UI 4.0. Loni, po všech kontroverzích, Samsung prostřednictvím aktualizace opět přidal přepínač, který uživatelům umožňoval GOS při hraní her vypnout.

Jak informoval web Android Authority, GOS se samozřejmě s řadou Galaxy S23 vrací na scénu. Zahrnuje však možnost omezit výkon procesoru a GPU na konkrétním modelu Galaxy S23. Jinak řečeno, na svém Galaxy S23, Galaxy S23+ či Galaxy S23 Ultra budete moci GOS zapnout nebo vypnout, jak budete chtít. K ideálnímu hernímu zážitku by měl také přispět vylepšený chladicí systém řady.

Jen pro vaši informaci: Chladicí systém Galaxy S23 je údajně 1,6krát účinnější než u Galaxy S22, u Galaxy S23+ by měl být 2,8krát účinnější než u Galaxy S22+ a u Galaxy S23 Ultra je údajně 2,3krát lepší než u jeho předchůdce. Jak se to odrazí v reálném používání budeme muset teprve vyzkoušet.

Dnes nejčtenější

.