Zavřít reklamu

Možná vám to přijde jako hrstka vylepšení, možná vás to stačilo oslovit natolik, že už máte novinky Samsungu předobjednané. Největší změny jsou samozřejmě u modelu Galaxy S23 Ultra, na druhou stranu základní modely jsou líbivě redesignované. Zde prostě najdete vše, co se u řady Galaxy S23 oproti řadě Galaxy S22 změnilo. 

Osvěžený design a sjednocené barvy 

Při rychlém pohledu na Galaxy S23 versus Galaxy S22 je celkový vzhled velmi podobný. U menších modelů Galaxy S23 a S23+ je opravdu jediná změna, a to u zadních fotoaparátů. Namísto celého modulu jsou zde tři samostatné výstupy objektivů. To ostatně dodává řadě ucelenější celkový vzhled. Navíc je nyní celá řada k dispozici ve stejných čtyřech hlavních barvách. Máte na výběr z černé, zelené, levandulové nebo krémové. Je to něco, co Samsung v minulých letech nenabízel, u modelů Ultra to byly obvykle jen varianty dvě.

Plošší displej u Galaxy S23 Ultra 

Při přímém srovnání s předchůdcem zjistíte, že oproti Galaxy S22 Ultra došlo u novinky přece jen k drobné změně designu. Ten je nyní více hranatý a telefon se díky tomu lépe drží. Displej už není tak zakřivený, takže méně zkresluje a více na něm využijete S Pen, tedy i v jeho stranách. Je stále zakřivený, ale ne zdaleka ve stejném rozsahu. Samsung k tomu uvedl, že zakřivená obrazovka byla „narovnána“ o 30 %. Fyzické rozměry telefonů se jinak změnily opravdu jen minimálně.

Jasnější displej na Galaxy S23 

Loni Samsung na Galaxy S23 šetřil. Jeho displej totiž nedosahoval takových hodnot jasu, jako jeho dva větší sourozenci. Toto Samsung letos srovnal, takže celé trio nyní disponuje maximálním jasem 1 750 nitů. Celé trio také dostalo nové sklo Gorilla Glass Victus 2, které jej má jako první smarthony na světě.

Galaxy S23 a S23+ mají větší baterie 

Kdo by nechtěl lepší výdrž baterie? Pokud si nekupujete Galaxy S23 Ultra, získáte oproti předchozí generaci výhodu v podobě větších baterií. Galaxy S23 i S23+ mají o 200 mAh větší kapacitu, první tedy 3 900 mAh a druhý 4 700 mAh. Bezdrátové nabíjení je u celé řady 10W.

Snapdragon celosvětově 

Celá řada Galaxy S23 je nyní poháněna speciálním Snapdragonem 8 Gen 2 For Galaxy, který vzešel ze spolupráce Samsungu s Qualcommem, a který přináší rychlejší verzi vlajkového čipu Androidu pro rok 2023. Ale ještě lepší zprávou je, že tento čip se používá po celém světě, takže i u nás.

256 GB jako nový standard 

Poslední léta bylo pravidlem, že úložiště začínalo na 128GB velikosti. Tomu dal nyní Samsung vale. Ano, Galaxy S23 je sice možné sehnat v této kapacitě paměti, ale Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra začínají na 256 GB. Dá se předpokládat, že tím Samsung udal nový trend. 

Zde se ještě hodí poznamenat, že 128GB Galaxy S23 používá úložiště UFS 3.1, zatímco 256GB verze používá UFS 4.0. Pokud vám záleží na rychlosti úložiště, měli byste se rozhodnout pro 256GB verzi. Obě varianty jsou vybaveny pamětí LPDDR5X RAM, 128GB varianta by ale teoreticky mohla být o něco pomalejší, protože rychlost úložiště určuje, jak rychle se telefon spouští, jak rychle se otevírají aplikace a hry a jak plynule mohou hry na smartphonu běžet.

Lepší chlazení 

Výparníková komora je ploché chladicí zařízení, jež dokáže šířit teplo efektivněji než tradiční měděné tepelné trubice. Uvnitř výparníkové komory je kapalina, která se mění na plyn a později kondenzuje na speciálně navržených površích, kdy během tohoto procesu odvádí teplo. Tyto prvky se v nové řadě i několikanásobně zvětšily v závislosti na modelu.

Lepší fotografie při slabém osvětlení 

Samsung se během představení řady Galaxy S23 tvrdě opřel o svůj fotoaparát, kdy hovořil zejména o „Nightography“. To hlavní samozřejmě přináší model Galaxy S23 Ultra a jeho 200MPx fotoaparát s vylepšeným slučováním pixelů, což má právě za následek lepší noční fotky. Kromě toho nám Samsung také řekl, že nový ISP je schopen ještě více zlepšit výkon při slabém osvětlení, a to jak u fotografií, tak u videí pomocí AI. Tato vylepšení se navíc také týkají aplikací třetích stran, jako jsou Instagram a TikTok. K tomu máme v celém triu telefonů novou 12MPx selfie kameru, která nahradila tu 10MPx nebo 40 MPx u modelu Ultra (která ale také ve výsledku pořizovala 10MPx fotografie).

Recyklované materiály a lepší balení 

Ve snaze zlepšit udržitelnost svých telefonů Samsung uvedl, že řada Galaxy S23 více využívá recyklované materiály. To se týká nejen předního skla, ale i samotného balení, které je z plně recyklovaného papíru a bez plastů. Telefon uvnitř je ale pořád i po svých stranách chráněn foliemi. 

Dnes nejčtenější

.