Zavřít reklamu

V poslední době se v éteru spekulovalo, že nejvybavenější model vrcholné řady telefonů Samsungu bude mít oproti svému předchůdci podstatně nižší rozlišení předního fotoaparátu. To nyní potvrdil známý leaker Ice universe, který však zároveň naznačil, že selfie Galaxy S23 Ultra kamera nabídne potřebná vylepšení.

Podle Ice universe bude Galaxy S23 Ultra vybavena 12MPx předním fotoaparátem postaveným na zatím neoznámeném senzoru ISOCELL 3LU. Na první pohled to může vypadat jako významný downgrade, protože Galaxy S22 Ultra disponuje selfie kamerkou s rozlišením 40 MPx. Ta však používá technologii pixel binning, díky níž má většina snímků rozlišení 10 MPx, takže nová kamera bude ve finále pořizovat větší snímky. Nový selfie fotoaparát má rovněž nabídnout dlouho žádané vylepšení, jímž je ultraširokoúhlý objektiv. A jak leaker informoval již dříve, má být také schopen natáčet podstatně kvalitnější videa.

Ice universe kromě toho potvrdil, co je již delší dobu známo, a to že Galaxy S23 Ultra se bude chlubit 200MPx fotoaparátem postaveným na novém senzoru ISOCELL HP2 a že nedojde ke změně teleobjektivů – oba mají používat senzor Sony IMX754 a podporovat desetinásobný, resp. trojnásobný optický zoom. Podle dosavadních neoficiálních informací zůstane stejné i rozlišení ultraširokoúhlého objektivu, tj. 12 MPx.  Řada Galaxy S23, zahrnující ještě modely S23 a S23+, bude představena příští středu.

Řadu Samsung Galaxy S22 koupíte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.