Zavřít reklamu

Řada Galaxy S23 reprezentuje tři modely, základní Galaxy S23, větší, ale velice podobně vybavený Galaxy S23+, a vrcholný Galaxy S23 Ultra. Právě nejmenší z tria má také nejdostupnější cenovku, a proto patří mezi populárnější modely. Pokud si na něho brousíte zuby, tak zde najdete vše, co o něm víme. Oficiálně se to však dozvíme až 1. února.

Design 

Stejně jako v loňském roce očekáváme, že mezi generacemi dojde jen k několika málo změnám. Samsung Galaxy S23 se údajně designově inspiruje u modelu Galaxy S22 Ultra z roku 2022, tedy s ohledem na oblast fotoaparátů. Jejich výstupek, který se stal charakteristickým stylem řady S v posledních několika letech, zmizí a nahradí ho sestava jen vystouplých čoček. Nové telefony budou podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem SnoopyTech dostupné ve čtyřech hlavních barvách: zelené (Botanic Green), krémové (Cotton Flower), fialové (Misty Lilac) a černé (Phantom Black). Kromě toho se budou nabízet v dalších čtyřech barevných variantách, a to šedé, světle modré, světle zelené a červené. Tyto barvy však budou s největší pravděpodobností exkluzivní pro on-line obchod Samsungu a dostupné jen v několika zemích. Displej zůstane 6,2“ a proto by se neměly změnit ani fyzické rozměry zařízení.

Čip a baterie 

Na rozdíl od designu bude to nejdůležitější, tedy čip, identický ve všech modelech. Samsung obvykle spoléhá na nejnovější vlajkový procesor Qualcommu po celém světě s výjimkou Evropy, protože zde stále sází na vlastní čip Exynos. Zprávy nicméně naznačují, že i když se Samsung chce opět začít spoléhat na vlastní řešení, nezdá se, že by tomu tak bylo zrovna letos. Dřívější zvěsti o S23 naznačovaly, že se bude společnost držet Qualcommu – v tomto případě čipu Snapdragon 8 Gen 2, a to pro všechny trhy. Pokud jde o výdrž baterie, bude zde znatelné zlepšení. Kromě energeticky šetrného čipu v Snapdragonu 8 Gen 2 bude mít na zvýšení výdrže vliv i navýšení baterie o 200 mAh. I tentokrát ale bude bohužel chybět rychlé 45W nabíjení.

Paměť

Podle leakera Ahmeda Qwaidera bude Galaxy S23 dostupný v paměťových konfiguracích 8+256 GB a 8+512 GB s tím, že „běžnou“ verzí bude první zmíněná. Doplnil, že telefony se budou nabízet i se 128GB úložištěm, podle něj však pouze ve „velmi málo zemích“. Pokud jsou jeho informace správné, šlo by z hlediska vnitřní paměti o výrazné vylepšení, protože základní model minulých vlajkových řad Galaxy S byly obvykle dostupný se 128 a 256 GB a varianty s vyšším úložištěm byly zpravidla vyhrazeny pro nejvyšší model.

Fotoaparáty

Model S23 si pravděpodobně ponechá sestavu fotoaparátů z loňského modelu. Vzhledem k tomu, že strojové učení a optimalizace softwaru jsou v dnešní době pro fotografický výkon téměř stejně důležité jako skutečný hardware, očekávejte spoustu vylepšení bez ohledu na to, jak podobné ve skutečnosti fyzické snímače budou, i když čekáme jejich zvětšení a tím i zlepšení, rozlišení zůstane. Modely Galaxy S23 budou také schopné nahrávat video v rozlišení 8K při 30 FPS, a ne pouze 24 FPS. Moc se toho neočekává ani v případě předního fotoaparátu.

Cena

Nedá se očekávat, že se dočkáme zlevnění. Pokud bude cenovka stejná, jako loni, a to 21 990 Kč za základ, bude to vlastně skvělé, protože budeme mít dvojnásobnou kapacitu úložiště. Pravděpodobnější je ale zdražení, a to na částku 22 990 Kč, tedy prakticky to, co loni stála vyšší verze právě s 256GB úložištěm. I tak je startovací cena pořád přijatelná, pokud přihlédnete k tomu, jak zdražil třeba takový Apple.

Samsung Galaxy S22 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.