Zavřít reklamu

Je možná trochu přehlížený, protože je dražší jak menší sourozenec, zároveň není tak vybavený jako model Ultra. Nicméně i tak má v portfoliu Samsungu model Galaxy S23+ své místo a upřímně doufáme, že jej Samsung opravdu nehodlá s řadou s24 zrušit. Už 1. února se dočkáme jeho oficiálního uvedení, zde ale najdete úniky informací, které jej doprovázejí.

Vzhled a displej

Stejně jako tomu bylo loni očekáváme, že mezi generacemi dojde jen k několika málo změnám. Samsung Galaxy S23+ se údajně designově hodně inspiruje u modelu Galaxy S22 Ultra z loňského roku, a to zejména v oblasti fotoaparátů – ne tedy do specifikací ale vzhledu. Jejich výstupek, který se stal charakteristickým stylem řady S v posledních několika letech, zmizí a nahradí ho sestava jen vystouplých čoček právě tak, jak to už známe z modelu S22 Ultra. Nové telefony budou podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem SnoopyTech dostupné ve čtyřech hlavních barvách: zelené (Botanic Green), krémové (Cotton Flower), fialové (Misty Lilac) a černé (Phantom Black). Kromě toho se budou nabízet v dalších čtyřech barevných variantách, a to šedé, světle modré, světle zelené a červené. Tyto barvy však budou s největší pravděpodobností exkluzivní pro on-line obchod Samsungu a dostupné jen v několika zemích. protože displej zůstane 6,6“, neočekáváme nějaké úpravy rozměrů, leda kdyby Samsung dokázal zmenšit rámečky.

Čip a baterie a paměť

Čip bude ve všech třech modelech identický. Zprávy naznačují, že Samsung se letos vykašle na vlastní řešení a celosvětově dá své vrcholné řadě čipy Qualcommu. Mělo by se jednat o čip Snapdragon 8 Gen 2. Pokud jde o výdrž baterie, bude zde znatelné zlepšení. Očekává se, že Galaxy S23+ dostane větší baterii, a to s kapacitou 4 700 mAh. Přítomno by mělo být i 45W rychlé nabíjení. Podle leakera Ahmeda Qwaidera bude Galaxy S23+ dostupný v paměťových konfiguracích 8+256 GB a 8+512 GB s tím, že „běžnou“ verzí bude první zmíněná. Doplnil, že telefony se budou nabízet i se 128GB úložištěm, podle něj však pouze ve „velmi málo zemích“. Šlo by tedy z hlediska vnitřní paměti o výrazné vylepšení, protože pluskový model minulých vlajkových řad Galaxy S byl obvykle dostupný se 128 a 256 GB a varianty s vyšším úložištěm byly zpravidla vyhrazeny pro nejvyšší model Ultra.

Fotoaparáty

Model Galaxy S23+ si pravděpodobně ponechá sestavu fotoaparátů z loňského modelu. Vzhledem k tomu, že strojové učení a optimalizace softwaru jsou v dnešní době pro fotografický výkon téměř stejně důležité jako skutečný hardware, očekávejte spoustu vylepšení bez ohledu na to, jak podobné ve skutečnosti fyzické snímače budou, i když čekáme jejich zvětšení a tím i zlepšení, rozlišení zůstane. Modely Galaxy S23+ budou také schopné nahrávat video v rozlišení 8K při 30 FPS, a ne pouze 24 FPS. Moc se toho neočekává ani v případě předního fotoaparátu.

Cena

Nedá se očekávat, že se dočkáme zlevnění. Pokud bude cenovka stejná, jako loni, a to 26 990 Kč za základ, bude to vlastně skvělé, protože budeme mít dvojnásobnou kapacitu úložiště. Pravděpodobnější je ale zdražení, a to na částku 27 990 Kč, tedy prakticky to, co loni stála vyšší verze právě s 256GB úložištěm. I tak je startovací cena pořád přijatelná, pokud přihlédnete k tomu, jak zdražil třeba takový Apple (na modelu i o 3 500 Kč).

Samsung Galaxy S22 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.