Zavřít reklamu

Samsung konečně představil nový Galaxy S23 Ultra fotoaparát. Jedná se o 200MPx fotosenzor ISOCELL HP2, o kterém se tak dlouho spekulovalo. Jde v pořadí již o čtvrtý 200MPx senzor korejského giganta a podle něj nabízí podstatně lepší kvalitu snímků i videa.

ISOCELL HP2 je 1/1.3palcový snímač s velikostí pixelů 0,6 mikronu. Je tak menší než senzor ISOCELL HP1 (velikost 1/1.22 palců s 0,64mikronovými pixely), který byl uveden na scénu předloni. Samsung nicméně tvrdí, že ISOCELL HP2 je jeho dosud nejpokročilejším snímačem, jelikož je vybaven technologií D-VTG (Dual Vertical Transfer Gate), která zvyšuje plnou kapacitu každého pixelu o více než 33 %, výsledkem čehož je lepší reprodukce barev a redukce přeexponování.

Nový senzor také disponuje technologií binningu Tetra2Pixel, která dokáže v závislosti na okolním světle pořizovat 50MPx snímky s velikostí pixelů 1,2 mikronu (binning 4v1) nebo 12,5MPx fotografie s 2,4mikronovými pixely (binning 16v1). Podporuje také natáčení videí v rozlišení až 8K při 30 fps s širším zorným polem v 50MPx režimu, což znamená, že v tomto rozlišení používá větší pixely než předchozí generace modelů řady Galaxy S.

Galaxy S23 Ultra fotoaparát bude špička Samsungu

ISOCELL HP2 podle Samsungu nabízí rychlejší a spolehlivější automatické ostření za horších světelných podmínek, a to díky technologii Super QPD (Quad Phase Detection). Dokáže též v plném rozlišení 200 MPx za jednu sekundu pořídit 15 fotografií, což z něj dělá dosud nejrychlejší 200MPx senzor korejského obra.

Pro vylepšené HDR používá nový snímač v 50MPx režimu technologii DSG (Dual Signal Gain), která zachycuje krátkou a dlouhou expozici současně, což znamená, že dokáže zachytit HDR snímky a videa na úrovni pixelů. Senzor také disponuje funkcí Smart ISO Pro, která telefonu umožňuje současně pořizovat 12,5MPx fotografie a HDR videa v rozlišení 4K při 60 fps.

ISOCELL HP2 se již začal sériově vyrábět, což skoro jistě znamená, že jím bude osazena příští nejvyšší vlajková loď Samsungu Galaxy S23 Ultra. Řada Galaxy S23 bude představena již zhruba za dva týdny.

Řadu Samsung Galaxy S22 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.