Zavřít reklamu

Do představení příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S23 zbývá podle všeho něco přes dva měsíce. Z různých úniků z poslední doby o ní již například víme, jak budou jednotlivé modely vypadat, nebo jaký čipset by je měl pohánět. Nyní nejvyšší model řady – S23 Ultra – získal certifikaci FCC.

Galaxy S23 Ultra získal certifikaci FCC jen několik dní poté, co ji obdržely modely S23 a S23+, lépe řečeno jejich baterie. Telefon je v certifikačních dokumentech uveden pod modelovým číslem A3LSMS918B. Jde podle všeho o jeho mezinárodní variantu a zdá se, že postrádá dva důležité upgrady. Podle dokumentů příští Ultra používá pouze 25W nabíjení (EP-TA800) a „umí“ jen Wi-Fi 6E (802.11ax).

Tyto informace je nicméně třeba brát s jistou rezervou, jelikož Samsung testuje své telefony pomocí 25W nabíječky, i když podporují vyšší nabíjecí výkon. Stačí jen připomenout certifikaci FCC v případě aktuálních vlajkových modelů Galaxy S22+ a S22 Ultra, která je uváděla s 25W nabíječkou EP-TA800, i když podporují 45W nabíjení. Pokud jde o to, jaký standard Wi-Fi bude S23 Ultra podporovat, všechny dostupné úniky naznačují, že to bude nový standard Wi-Fi 7 (802.11be), nikoli zmíněný Wi-Fi 6E (802.11ax).

V certifikačních dokumentech je také uvedena baterie telefonu, a to pod modelovým označením EB-BS918ABY. Její kapacita odhalena nebyla, podle starších i novějších úniků však bude stejná jako u aktuální Ultry, tj. 5000 mAh. Kromě toho certifikace odkryla, že smartphone je kompatibilní se stylusem S Pen (EJ-PS918), který používá technologii společnosti Wacom.

Galaxy S23 Ultra by kromě toho měl disponovat vylepšenou čtečkou otisků prstů, vylepšeným předním fotoaparátem s optickou stabilizací obrazu nebo odolnější ochranou skla displeje a čoček fotoaparátů. Největším vylepšením však bude 200MPx fotoaparát, který by měl být schopen pořizovat vskutku dechberoucí snímky. Jako ostatní modely řady  by měl telefon používat rychlejší variantu čipsetu Snapdragon 8 Gen 2.

Telefony aktuální vlajkové řady Samsungu koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.