Zavřít reklamu

Už nějakou dobu se spekuluje o tom, kdy Samsung uvede na scénu svou příští vlajkovou řadu Galaxy S23. Únik ze začátku měsíce se zmiňoval o lednu příštího roku, ten o pár dní novější zase o únoru. Nyní tuto otázku „rozetnul“ vedoucí pracovník korejského obra, který dal za pravdu novějšímu úniku.

Samsung představí řadu Galaxy S23 v únoru příštího roku v USA, řekl podle webu Korea JoongAng Daily nejmenovaný vedoucí pracovník společnosti. Přesné datum ani místo neprozradil, podle některých amerických médií se však příští akce Galaxy Unpacked odehraje první únorový týden v San Francisku.

Web naznačil, že řada by mohla být oproti té z letošního a minulého roku o něco dražší, a to kvůli globálním inflačním tlakům. Poznamenal také, že bude vydána v nesnadné době, kdy je poptávka po smartphonech kvůli zpomalující globální ekonomice a novým covidovým lockdownům v Číně slabá. Podle jím citovaného analytika ze společnosti Hana Securities Kim Rok-hoa se globální prodeje smartphonů v říjnu meziročně snížily o 11 procent. Pokles smartphonového trhu by měl pokračovat i v příštím roce, podle některých analytiků až do jeho první poloviny.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.