Zavřít reklamu

Galaxy S10 a S10+ byly prvními smartphony Samsungu s poddisplejovou ultrazvukovou čtečkou otisků prstů. Její výkon však nebyl příliš spolehlivý. Její druhou generaci pak dostaly telefony Galaxy S21 Ultra a S22 Ultra. Nyní se zdá, že ještě lepší čtečku otisků prstů bude mít Galaxy S23 Ultra.

Podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem RGcloudS bude Galaxy S23 Ultra disponovat třetí generací ultrasonické čtečky otisků prstů Qualcommu. V tuto chvíli však není jasné, jestli to bude snímač 3D Sonic Max, který debutoval na začátku letošního roku, nebo zcela jiný. Podle staršího úniku to však skutečně bude právě 3D Sonic Max, který je největší a nejpokročilejší čtečkou otisků prstů na světě.

3D Sonic Max zabírá plochu 20 x 30 mm a je tak téměř 10x větší než snímač 3D Sonic Gen 2 (8 x 8 mm), kterým jsou osazeny „vlajky“ Galaxy S21 Ultra a S22 Ultra. Již ji používají telefony iQOO 9 Pro a Vivo X80 Pro. Podle Qualcommu má 5x lepší přesnost než 3D Sonic Gen 2 a může pojmout dva prsty najednou pro zvýšenou bezpečnost.

Nejvyšší model příští vlajkové řady Samsungu by měl dále přinést vylepšení jako E6 LTPO 3.0 Super AMOLED displej s vrcholovým jasem 2200 nitů, 200MPx fotoaparát, úložiště UFS 4.0, Wi-Fi 7 nebo satelitní konektivitu. Řada Galaxy S23 bude zřejmě představena v únoru příštího roku.

Telefon Galaxy S22 Ultra koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.