Zavřít reklamu

Během několika posledních měsíců se v éteru objevovala informace, že příští vlajková řada Samsungu Galaxy S23 bude používat exkluzivně čipset Snapdragon. V podstatě to potvrdil i sám Qualcomm (i když se již nějakou dobu spekuluje, že na některých trzích bude řada dostupná s čipem Exynos 2300). Při středečním představení nového vlajkového čipu Snapdragon 8 Gen 2 však Samsung na seznamu OEM partnerů Qualcommu záhadně chyběl.

Znamená to tedy, že Samsung v telefonech řady Galaxy S23 čip Snapdragon 8 Gen 2 nepoužije? Možná opravdu ne, protože virtuálními kuloáry se začala šířit zvěst, že místo tohoto čipu by řadu mohla pohánět jeho speciální verze. Standardní Snapdragon 8 Gen 2 nese modelové číslo SM8550-AB, zatímco tato údajná speciální verze číslo končící písmeny AC. Mohlo by jít o „vysokofrekvenční“ variantu, o níž se před několika měsíci zmiňoval známý leaker Digital Chat Station.

Qualcomm během svého eventu Snapdragon Summit 2022 také oznámil, že Samsung se stal oficiálním partnerem jeho řady Snapdragon Pro a že vlajkové smartphony korejského obra jsou skvělé pro používání funkcí Snapdragon Elite Gaming. Je tedy možné, že Samsung má s Qualcommem speciální „deal“ na vyšší verzi Snapdragonu 8 Gen 2, který by mohl nést přízvisko Pro.

Ty nejlepší smartphony koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.