Zavřít reklamu

Bylo to na začátku srpna, kdy Samsung představil nové duo svých skládacích smartphonů v podobě Galaxy Z Fold4 a Z Flip4. Právě druhý zmíněný nám nyní dorazil do redakce. Nadšené pocity pořád převládají, protože novinka skutečně má co nabídnout.

Skládací telefony Samsungu mají už dlouho skvělou pověst díky své konstrukční kvalitě a novinky nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou – jsou promyšlené do poslední miniaturní součástky, aby nabídly skutečně mimořádný zážitek. Každý si na nich přitom najde to, co potřebuje. Galaxy Z Flip4 vychází z prověřené a oblíbené designové koncepce a přidává celou řadu vylepšených funkcí, např. lepší fotoaparát nebo baterii s delší výdrží. Mimořádně kompaktní provedení přitom samozřejmě zůstává.

Telefon k nám dorazil ve své 128GB paměťové verzi v přece jen usedlejší černé, respektive Graphite, barvě. Zároveň se ale jedná o tu nejpopulárnější verzi, která je pořád líbivá, ale zase tolik nebije do očí jako třeba Bora Purple neboli fialová. U nás jsou k dispozici ještě zlatá a modrá. Protože očekáváme i doručení iPhonu 14, proti kterému je tento smartphone Samsungu přímo postaven, tak bude zajímavé sledovat srovnání nejen vzhledu, ale samozřejmě i to, jak Apple odladil své iOS 16 a jak oproti němu funguje nadstavba Androidu 12 v podobě One UI 4.1.1.

Balení telefonu je samozřejmě poměrně skoupé. Vyjma telefonu zde najdete prakticky jen nějakou tu brožuru, nástroj na vyndání SIM a USB-C kabel. Nikdo ale už asi více nečeká, otázka je spíše ta, jestli se brzy nedočkáme ještě nějakého krácení. Galaxy Z Flip4 je pak v krabičce usazen v otevřeném stavu, aby při dlouhodobějším skladování nebyl jeho displej zbytečně namáhán ohybem.

Velice povedené jsou pruhy na odstínění antén, které jsou naprosto symetrické na každé straně zařízení. Škoda vyosení šuplíku SIM karty a UCB-C konektoru. Kdyby byly uprostřed rámečku telefonu, vypadalo by to přece jen lépe. Po prvních chvílích pak máme trošku problém se zapínacím tlačítkem. Místo na něho totiž obvykle mačkáme spíše na kloub. Právě kvůli němu je posazeno možná až příliš vysoko, je to ale samozřejmě o zvyku a za chvíli to člověku jistě ani nepřijde. Na testování fotoaparátů, výkonu a dalších náležitostí je ještě čas, i když už teď můžeme říci, že režim Flex je prostě super a náramně baví.

Galaxy Z Flip4 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.