Zavřít reklamu

Samsung v posledních letech ukázal, že v oblasti softwarové podpory jen těžko hledá konkurenci. Dlouhou dobu téměř všechny jeho smartphony dostávaly dvě velké systémové aktualizace, než „to“ u svých vlajkových lodí a některých modelů střední třídy změnil na tři. Ani to mu však nestačilo a začátkem letošního roku oznámil, že některá jeho zařízení (konkrétně řady Galaxy S22 a S21, telefony Galaxy S21 FE, Galaxy A33, A53 a A73, „ohýbačky“ Galaxy Z Fold3 a Z Flip3 a tablety řady Galaxy Tab S8) budou mít nárok na čtyři upgrady Androidu. Těmi nejnovějšími jsou dnes představené ohebné telefony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 softwarově běží na Androidu 12, to znamená, že budou podporovány až do Androidu 16. Pokud jde o bezpečnostní aktualizace, ty budou telefony dostávat až do roku 2027, přičemž první tři roky to bude každý měsíc.

Dlouhá softwarová podpora se stala jednou z hlavních zbraní Samsungu proti androidové konkurenci. Ne vždy tomu tak ale bylo, korejský smartphonový obr se rozhodl v této oblasti „zabrat“ až v posledních několika letech. Nyní se mu v tomto ohledu nemůže nikdo rovnat, a to ani Google, který u svých telefonů nabízí „jen“ tři upgrady Androidu.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 předobjednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.