Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, Huawei koncem minulého roku uvedl na trh ohebné véčko P50 Pocket, které mělo konkurovat Galaxy Z Flipu3. Podle všeho však nezaznamenalo větší ohlas, což bylo způsobeno i jeho velmi vysokou cenou (konkrétně v začátcích stálo 1 400 dolarů, zatímco třetí Flip o 401 dolarů méně). I přes relativní neúspěch ale někdejší smartphonový gigant připravuje jeho nástupce.

Nástupce P50 Pocket se bude nazývat P50 Pocket New a tentokrát bude mít podstatně nižší cenu. Varianta s 256GB úložištěm bude stát 4 999 jüanů (zhruba 17 700 Kč) a 512GB varianta 6 999 jüanů (přibližně 24 800 Kč). Toto snížení si však podle všeho vybere daň v podobě horšího hardwaru. Telefon by totiž měl místo čipu Snapdragon 888 používat výrazně pomalejší Snapdragon 778, který pohání řadu smartphonů střední třídy, včetně Galaxy A52s 5G nebo Galaxy A73 5G.

Kromě toho bude postrádat vnější displej, což bude vzhledem ke konkurenčním ohebným Flipům Samsungu poměrně zásadní slabina. Alespoň si však zachová 120Hz displej a softwarově bude postaven na novém operačním systému HarmonyOS 3. Vzato kolem a kolem, pro čtvrtý Fold to vážný soupeř zcela jistě nebude, nenáročného fanouška skládacích smartphonů by však uspokojit mohl. Je pravděpodobné, že bude představen ještě letos. Ostatně podobnou cestou by se mohl vydat i Samsung, aby mohl přinést svůj Flip i nižší cenové relaci, třeba do řady Galaxy A.

Galaxy Z Flip4 koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.