Zavřít reklamu

Samsung představil své ohebné telefony pro rok 2022 a my byli u toho. Nejen tedy virtuálně u plánované akci společnosti, ale i osobně, a to den před samotným jejím konání. Je to jasná výhoda toho, že má společnost v České republice na rozdíl od Applu oficiální zastoupení. Jaký na nás tedy dělá Galaxy Z Flip4 první dojmy? Pořád tak nějak rozporuplné. 

Je to krásný telefon, který se bude vyjímat v každé dámské ruce, a ostatně i mnohé pánské, je to i specifikacemi velice dobře vybavený telefon, který však má své neduhy. Ty samozřejmě plynou z oné ohebné konstrukce. Nová generace jasně poskočila ve všech ohledech, kdy je zejména vnější displej o poznání použitelnější. Zmenšil se kloub, takže narostla baterie, znatelný ohyb v displeji ale přesto zůstal.

Limitace použité technologie 

Zde je jasně vidět, jak jsou mnohé úniky kontraproduktivní. Mohli jsme se těšit na to, jak nám Samsung ukáže, že vymyslel, jak onu nevzhlednou drážku zmenšil, a jak o ní při přejetí prstu nebudete vědět. Jenže vy ji pořád uvidíte a stejně tak o ní budete vědět na dotek. Galaxy Z Flip4 je tak telefon, který se nehodí pro náruživé uživatele, které s ním tráví hodiny a hodiny denně. Zatím si totiž nedokážu úplně představit hrát na něm náročné hry, kdy neustále ve středu uvidím onu dělící čáru.

Pokud ale odsluhujete sociální sítě, asi budete úplně v pohodě. Kousnete to i na webu, ale prostě pořád musíte počítat s tím, že zde ta čára je, a že ji uvidíte i ucítíte. Stejně tak je třeba počítat s tím, že i tentokrát zde zůstává fólie, která displej kryje, a která se po dlouhodobějším používání začne odlupovat (zkušenosti ze Z Flipu3). Samsung servis vám ji ale jednou vymění zadarmo.

Vše podle zajetého trendu 

Trochu může vadit i tloušťka v zavřeném stavu, vystouplé objektivy vylepšené kamery, nebo škvíra u kloubu v zavřeném stavu. Stejně tak vám to ale vlastně vadit vůbec nemusí, protože díky tomu je zařízení malé na výšku a lépe fotí. Po otevření je naopak delší i jak iPhone 13 Pro Max, kdy je ale tenčí a užší. Kloub ani tentokrát nedostal žádnou pružinu, takže v takové poloze, do které telefon otevřete, v takové vám zůstane. Samsung to ale uvádí jako přednost a odladil tomu i rozhraní, kdy na jedné půli displeje vidíte něco jiného než na té druhé. To už ale známe i z předchozí generace.

Sečteno podtrženo – půl hodiny na testování takového zařízení je málo. Osobně jsem s předchozí generací neměl co dočinění, takže toto bylo přece jen spíše seznamování se. Zase ale musím říci, že seznamování se velice elegantní a efektní, a až ostrý test Flipu4 ukáže, jak a jestli obstojí v „běžném provozu“. Přítomné fotografie zaměřené na drážku v displeji jsou samozřejmě účelné, abychom tento prvek ukázali co nejvíce a nejlépe, při reálném používání to tak znatelné přece jen není. I když je pravda, že odlesky displej hází pěkně, a pokud právě dojdou na půlku zařízení, je jasné, co tam uvidíte.

Cena pak oproti předešlé verzi poskočila o pětistovku, což se nakonec dá docela kousnout. Novinka je totiž ve všech ohledech lepší, i když pořád hodně podobná. A to právě může být ten problém. I člověk problematiky znalý bude mít problém od sebe obě verze odlišit, když nebude mít přímé srovnání. K tomu jedno vodítko – všechny nové generace mají matné provedení barev, ty předchozí byly lesklé.

Samsung Galaxy Z Flip4 předobjednáte například zde

Dnes nejčtenější

.