Zavřít reklamu

Letní událost Samsungu je zde, a my už známe podobu všech produktů, které si pro nás společnost připravila. Došlo na Galaxy Z Flip4, Galaxy Z Fold4, Galaxy Watch5 a Watch5 Pro a Galaxy Buds2 Pro. Revoluce se sice nekoná u žádného modelu, evoluce je to ale více než příjemná, protože zase posouvá použitelnost jednotlivých zařízení o něco dál. 

I když vypadá Galaxy Z Flip4 na první pohled hodně podobně, jsou zde zajímavé dílčí rozdíly, které ze zařízení mohou udělat bestseller. Novinka je celkově menší, i když jen nepatrně. Zásadní je tloušťka, která má v nejužším místě 15,9 mm a u kloubu 17,1 mm. Přítomen je hlavní 6,7“ FHD+ displej s rozlišením 2640 x 1080 pixelů, který má poměr stran 22:9 a Samsung jej označuje jako Dynamic AMOLED 2X. Důležité je, že už umí adaptivní obnovovací frekvenci od 1 do 120 Hz, předchozí generace začínala na 10 Hz. Ten vnější je 60Hz o velikosti 1,9“, ale naučil se nové kousky, takže jeho používání bude zase o něco pohodlnější a především praktičtější.

Použity jsou také odolnější materiály, takže je zde přítomna technologie Gorilla Glass Victus+ a pouzdro je zde označováno jako Armor Aluminium. Protože společnost dokázala celkově zmenšit samotný ohýbací kloub, mohla se zvětšit i baterie. Ta poskočila z 3300 mAh u Z Flipu3 na 3700 mAh u Z Flipu4. Přítomna je také technologie Super Fast Charging. Snímač otisků prstů je v postranním tlačítku, voděodolnost nese standard IPX8. 

Lepší fotoaparáty i výkon 

Hlavní fotoaparát sice zůstává na 12 MPx, ale protože se zvětšily jeho pixely, měl by poskytovat lepší výsledky, a to zejména v horších světelných podmínkách. Konkrétně narostl z 1,4 µm na 1,8 µm. Poskytuje i OIS a jeho clona je f/1.8. Sekundární ultraširokoúhlý fotoaparát je pak také 12MPx s F/2.2. Přední fotoaparát je 10MPx s f/2.4. K tomu jsou zde funkce jako Duální náhled, Flex Cam, Quick Shot, který už nefotí 1:1 ale ve skutečném poměru stran senzoru. Formát fotografie se pak určuje podle toho, jestli telefon držíte na výšku nebo na šířku.

Z předchozího 5nm Snapdragonu 888 u třetího Flipu je novinka osazena 4nm Snapdragonem 8+ Gen 1, takže nic lepšího aktuálně mít nemůže. Paměť RAM je všech variantách 8 GB. Z barevných možností budou k dispozici šedá grafitová, růžově zlatá, fialová Bora Purple a modrá. Cena za 128GB verzi startuje na 27 499 Kč, což je o 500 Kč více, než tomu bylo loni. Za 256 GB zaplatíte 28 999 Kč a za 512 GB 31 999 Kč. Předobjednávky startují již nyní, a dostanete k ní 1 rok pojištění Samsung Care+ a je možné využít výkupu starého zařízení až ve výši 7 tisíc Kč. Ostrý start prodeje pak začíná 2ž. srpna.

Samsung Galaxy Z Flip4 předobjednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.