Zavřít reklamu

Zeptejte se jakéhokoli majitele chytrých hodinek na to, co je na jejich aktuální generaci nejhorší, a bez ohledu na zařízení uslyšíte pravděpodobně stejnou odpověď: výdrž baterie. I když se zařízení jako Galaxy Watch4 a jiné prémiové chytré hodinky s Androidem každý rok zrychlují, nezdá se, že by nějaké z nich na jedno nabití vydržely déle než 24 hodin. To by se však mohlo změnit s představením řady Galaxy Watch5, kdy by model Pro mohl být prvním plnohodnotným nositelným zařízením s vícedenní výdrží baterie.

S nejnovějším únikem přišel legendární leaker Ice universe, podle kterého Galaxy Watch5 Pro vydrží na jedno nabití alespoň tři dny. Zatímco jiná nositelná zařízení, konkrétně fitness trackery a hybridní zařízení, mohou při běžném používání dosáhnout až týdenní výdrže, standardní chytré hodinky s Wear OS od výrobců jako Samsung nebo Fossil v reálných podmínkách zřídkakdy vydrží déle než jeden den. To samé můžeme říci o hodinkách Applu.

Tvrzení Ice universe o minimálně třídenní výdrži u Galaxy Watch5 Pro zní velmi dobře, je však třeba je brát s rezervou. Už jen proto, že u Galaxy Watch4 Samsung propagoval 48hodinovou výdrž, což se v praxi nepotvrdilo. Na druhou stranu má mít model Pro vskutku obří baterii, takže třídenní výdrž není až tak nepředstavitelná. Pokud to tak opravdu bude, znamenalo by to ve světě chytrých hodinek menší revoluci.

Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro by jinak měly do vínku dostat Super OLED displeje, senzor pro měření tělesné stavby a EKG, stupeň krytí IP68, rychlejší nabíjení, z Wear OS 3.5 vycházející nadstavbu One UI Watch 4.5 a možná budou vybaveny funkcí teploměru. Model Pro se bude podle všeho chlubit i velkou odolností. Představeny budou spolu s novými ohebnými telefony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 a zřejmě i sluchátky Galaxy Buds2 Pro již už za chvíli.

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.