Zavřít reklamu

Minulý týden dostala aplikace Samsung Health v rámci první betaverze One UI Watch 4.5 novou aktualizaci, která potvrdila, že příští generace hodinek Galaxy Watch nebude zahrnovat model Classic. Nyní vyšlo najevo, že v aplikaci se objevilo nové nastavení, které naznačuje, že Galaxy Watch5 by se nakonec přece jen mohly dočkat funkce teploměru.

Před několika měsíci se v éteru objevila zpráva, která naznačovala, že Samsung chystá do Galaxy Watch5 přidat senzor pro měření tělesné teploty. O pár týdnů později ji následovala další, která tvrdila, že korejský obr tuto technologii do svých hodinek přidat skutečně chce, ale má problémy s naprogramováním algoritmu pro odečítání teploty, kvůli nimž funkci odkládá. Možná tomu ale nakonec bude úplně jinak. Na Redditu se totiž nyní objevil obrázek, který v Samsung Health ukazuje nový přepínač s názvem Skin temperature during sleep (teplota kůže během spánku).

Jak známo, stávající Galaxy Watch4 postrádají hardware pro odečítání tělesné teploty, což znamená, že Samsung se chystá přidat softwarovou komponentu nutnou pro odečítání teploty do One UI Watch 4.5 pro budoucí modely Galaxy Watch. Jestli bude funkce pro Galaxy Watch5 dostupná již při uvedení na trh, však stále není jasné. Nicméně s ohledem na to, že Samsung v posledních letech v některých svých hodinkách zpřístupňoval zdravotní funkce později (viz např. Galaxy Watch3 a funkce EKG), je pravděpodobnější, že Galaxy Watch5 si na měření tělesné teploty ještě po jejich vydání chvilku počkají.

Galaxy Watch4 můžete koupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.