Zavřít reklamu

Verze příštích chytrých hodinek Samsungu Galaxy Watch5 s přídomkem Pro bude mít podle všeho nejen obří baterii, ale samy hodinky budou i velmi odolné. Podle respektovaného leakera Ice universe totiž budou používat safírové sklo a mít dokonce titanovou konstrukci.

Titanová konstrukce není u chytrých hodinek úplně běžná, většina z nich je vyrobena z hliníku nebo oceli. Možná ještě zajímavější je však to, že Galaxy Watch5 Pro mají používat safírové sklo. To jsme v posledních letech mohli vidět na některých ultraprémiových hodinkách se systémem Wear OS, jako jsou například ty od společnosti Tag Heuer, nebo u hodinek společnosti Garmin.

Výhodou safírového skla je jeho odolnost proti poškrábání, což dává chytrým hodinkám, které tento materiál používají, excelentní odolnost. Nevýhodou je to, že safír zase není tak odolný na nárazy a je těžký. Tím hlavním je ale také o poznání vyšší cena. Zatímco například cena Galaxy Watch4, které safírové sklo nemají, začínala na zhruba 300 dolarech, Huawei Watch, které je mají, stály 350 dolarů. To sice „na papíře“ není velký rozdíl, je však třeba vzít v úvahu, že mezitím uběhlo sedm let a že inflace a nedostatek čipů vyhnaly ceny nahoru.

Galaxy Watch5 by kromě modelu Pro měly být dostupné v dalších dvou verzích a nabízet se ve velikostech 40–46 mm a mít jako minulá generace senzor pro měření stavby těla. S největší pravděpodobností budou představeny v srpnu. Je ale otázkou, zda má smysl používat u elektronického zařízení, které má životnost jen několik málo let, tak prémiové a drahé materiály. Jde to totiž i proti filozofii tvorby elektronického odpadu a zbytečnému plýtvání materiály. Nejvíce se v tomto ohledu spálil Apple, který u Series 0 přišel se skutečně celozlatým zpracováním. Že to byla klukovina usoudil hned u Series 1 a 2, které už zlaté nebyly. Později přišla ještě keramika, ocel a ostatně i titan.

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.