Zavřít reklamu

Samsung včera oznámil své finanční výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Při této příležitosti také potvrdil to, v co již nějakou dobu doufáme, a to že letos představí nové ohebné telefony.

Během představování finančních výsledků za letošní první kvartál Samsung ústy viceprezidenta mobilní divize Kima Sung-koo prohlásil, že na druhou polovinu roku připravuje nový model ohebného telefonu. Nesdělil konkrétně, o jaký model půjde, s pravděpodobností hraničící s jistotou však měl na mysli Galaxy Z Fold4 (a zřejmě také Galaxy Z Flip4, i když mluvil o „modelu“, nikoli „modelech“). Dodal, že korejský technologický obr chce ze svých „skládaček“ učinit „hlavní pilíř hned vedle řady Galaxy S“. To jen potvrzuje, jak moc to Samsung se skládacími smartphony myslí vážně a jak je pro něj tento segment důležitý.

O Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 toho v tuto chvíli není známo příliš. Oba by měl pohánět příští vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1+ a první zmíněný bude údajně disponovat fotoaparátem z telefonu Galaxy S22 Ultra, vylepšeným ochranným sklem UTG, novým designem kloubu a měl by také být tenčí a lehčí. Oba telefony podle všeho softwarově poběží na Androidu 12 s nadstavbou One UI 4.1.1. Představeny by mohly být v srpnu nebo září.

Samsung Galaxy Z Fold3 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.