Zavřít reklamu

Začátkem dubna zveřejnil Samsung odhady svých příjmů za první kvartál letošního roku. Dnes publikoval skutečné výdělky za dané období. Vyplývá z nich, že jeho tržby se meziročně zvýšily o 18 % a provozní zisk o úctyhodných 51 %.

Samsung odhalil, že za první tři měsíce letošního roku jeho tržby dosáhly 77,8 bilionu wonů (zhruba 1,4 bilionu Kč) a provozní zisk 14,12 bilionu wonů (přibližně 258,5 miliardy Kč).  Polovodičová divize k tomuto zisku přispěla více než polovinou (konkrétně 8,5 biliony wonů, tj. asi 153 miliardami Kč).

Na zmíněném zisku se významně podílela i smartphonová divize, a to 3,82 biliony wonů (asi 69 mld. Kč). V tomto směru Samsungu pomohlo brzké představení řady Galaxy S22. Korejský obr v této souvislosti podotkl, že Galaxy S22 Ultra, tedy nejvyšší model řady, si dobře vedl u fanoušků řady Galaxy Note, jejímž je duchovním nástupcem. Dobré prodeje zaznamenaly také jeho 5G smartphony střední třídy, tablety a nositelná elektronika.

Divize Samsung Display přispěla k zisku za první kvartál 1,1 biliony wonů (přibližně 20 mld. Kč). Podařilo se jí dodat solidní množství smartphonových OLED panelů Applu a mobilní divizi Samsungu. Prodeje televizorů zaznamenaly pokles na 0,8 bilionu wonů (asi 14,4 mld. Kč). Samsung jej vysvětluje Rusko-ukrajinskou krizí, která snížila poptávku po televizorech.

Telefony Samsung Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.