Zavřít reklamu

Během představení telefonu Galaxy S21 Ultra začátkem letošního roku Samsung také odhalil, že pracuje na dotykovém peru s názvem S Pen Pro, které je větší než to, jež korejský gigant představil spolu s novou Ultrou, a které na rozdíl od něj podporuje bezdrátový standard Bluetooth. Samsung tehdy nicméně neuvedl žádné další detaily. Nyní některé z nich zveřejnil leaker s přezdívkou Chun.

Podle Chuna bude mít S Pen Pro špičku s průměrem 0,7 mm a bude schopný rozpoznat 4096 úrovní tlaku. Bude prý možné jej použít s ohebným telefonem Galaxy Z Fold 3, aniž by došlo k poškození jeho displeje. Pero bude podle něj také disponovat USB-C portem pro nabíjení a bude možné je magneticky připevnit k zadní straně některých pouzder pro smartphony Galaxy (podobně jako S Pen u tabletů řady Galaxy Tab S7). Stylus by se měl – alespoň ve Velké Británii – prodávat za 70 eur (v přepočtu zhruba 2 100 korun).

Samsung již dříve oznámil, že vytvořil speciální S Pen pro třetí Fold. Není však jasné, jak se toto pero bude od S Penu Pro lišit. Dozvědět bychom se to však měli již velmi brzy, konkrétně 11. srpna, kdy gigant kromě Foldu nové generace odhalí i další „skládačku“ Galaxy Z Flip 3 a kromě nich též nové chytré hodinky Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic a bezdrátová sluchátka Galaxy Buds 2.

Související články

Dnes nejčtenější

.