Zavřít reklamu

Samsung oznámil finanční výsledky za letošní druhé čtvrtletí. A i přes přetrvávající pandemii koronaviru jsou více než dobré – tržby se meziročně zvýšily o 20 % a provozní zisk dokonce o 54 %. Zisk korejského technologického obra za druhý kvartál byl nejvyšší za poslední tři roky, a to zejména díky silným prodejům čipů a pamětí.

Tržby Samsungu ve druhém čtvrtletí letošního roku dosáhly 63,67 bilionu wonů (zhruba 1,2 bil. korun) a provozní zisk činil 12,57 bil. wonů (přibližně 235,6 mld. korun). I když prodeje smartphonů kvůli globální čipové krizi a narušením výroby ve vietnamských továrnách smartphonového giganta pokulhávaly, jeho divize zabývající se výrobou polovodičových čipů i nadále zvyšovala zisk.

Čipová divize konkrétně zaznamenala provozní zisk ve výši 6,93 bil. wonů (necelých 130 mld. Kč), zatímco smartphonová divize k celkovému zisku přispěla 3,24 biliony wonů (zhruba 60,6 mld. korun). Pokud jde o displejovou divizi, ta dosáhla zisku 1,28 bil. wonů (asi 23,6 mld. Kč), k čemuž jí dopomohly zvyšující se ceny panelů.

Samsung uvedl, že klíčovými faktory, které stály za vyššími zisky, byly vyšší ceny pamětí a zvýšená poptávka po paměťových čipech. Společnost předpokládá, že poptávka po paměťových čipech – díky stále vysokému zájmu o počítače, servery a datacentra – zůstane silná i ve zbytku roku.

V budoucnu Samsung očekává, že si upevní vedení v prémiovém smartphonovém segmentu mainstreamizací ohebných telefonů. Tomu mají pomoci i jeho chystané „skládačky“ Galaxy Z Fold 3 a Flip 3, které by měly mít oproti předchůdcům uhlazenější a odolnější design a nižší ceny.

Související články

Dnes nejčtenější

.