Zavřít reklamu

Nová generace skládacích smartphonů Samsungu by měla přinést dlouho očekávaná vylepšení a v případě Galaxy Z Flipu5 to bude podle všeho podstatně větší vnější displej. Ten podle nového úniku přinese nové widgety a funkce. Kromě toho unikla informace o jeho rozlišení.

Vnější displej Galaxy Z Flipu5 bude mít podle většiny dosavadních úniků velikost 3,4 palců. Nyní leaker Ice universe dodal, že bude disponovat rozlišením 720 x 748 px. To se pro takto velký displej může zdát jako více než dostatečně vysoké, na druhou stranu je mnohem nižší než rozlišení 1056 x 1066 px, kterým se má chlubit vnější obrazovka příštího skládacího véčka Motoroly Razr 40 Ultra (u něj však zatím neznáme její úhlopříčku).

Podle dalšího spolehlivého leakera Maxe Jambora bude mít vnější displej příštího Z Flipu „mnoho“ nových funkcí, včetně velkého rozšíření widgetů. Třetí a čtvrtá generace Z Flipu kvůli malému vnějšímu displeji (s úhlopříčkou 1,9 palců) nabízela jen velmi omezené množství widgetů, například ten pro ovládání hudby. Jambor neuvedl žádné podrobnosti, Ice universe však zveřejnil koncepční render telefonu, který ukazuje, jaké možnosti by jeho vnější obrazovka mohla mít.

Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5 měly být podle starších úniků představeny v srpnu, ty novější však hovoří o tom, že by to mělo být již o měsíc dříve. Spolu s nimi by měly být uvedeny na scénu chytré hodinky Galaxy Watch6 a Watch6 Classic, tabletová řada Galaxy Tab S9 a sluchátka Galaxy Buds3.

Skládačky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.