Zavřít reklamu

Samsung by měl letos představit nová bezdrátová sluchátka Galaxy Buds3. Zde je vše, co o nich zatím víme a co bychom u nich rádi viděli.

Kdy budou sluchátka Galaxy Buds3 představena?

Poslední modely řady Galaxy Buds – Galaxy Buds2, Buds Live a Galaxy Buds2 Pro – byly uvedeny na scénu mezi 21. a 28. srpnem. Podle nových neoficiálních zpráv však budou představeny společně s novými skládacími smartphony Galaxy Z Fold5 a Z Flip5, tabletovou řadu Galaxy Tab S9 a hodinkami Galaxy Watch6 již o měsíc dříve.

Samsung_galaxy_buds2_family

Kolik budou Galaxy Buds3 stát

Za kolik se budou nová sluchátka Samsungu prodávat, v tuto chvíli není známo. Galaxy Buds2 šla do prodeje s cenovkou 150 eur (asi 3 500 Kč), takže je možné, že „trojky“ budou stát stejně. Galaxy Buds2 nyní v oficiální distribuci stojí 2 990 Kč. Prakticky jisté je, že jejich cena zůstane pod 229 eury, za něž se prodávají Galaxy Buds2 Pro (u nás je to 5 690 Kč).

Design

Sluchátka Galaxy Buds2 přišla s několika vítanými vylepšeními původního modelu. Byla menší a lehčí, přičemž každé sluchátko vážilo jen 5 g. Měla také velmi příjemný a kompaktní tvar, aniž by se musela vzdát některých ze svých špičkových funkcí. Zaoblený design bez nožiček byl nepochybně také pohodlný, i když sportovci museli zapomenout na spolehlivé uchycení. Neočekává se, Galaxy Buds3 se od nich budou z hlediska designu výrazně lišit, i když v této oblasti bychom rádi viděli několik vylepšení.

Doufáme například, že budou mít matnou úpravu, protože lesklý povrch Galaxy Buds2 působí trochu zastarale. Uvítali bychom také o něco lepší ergonomii. Přestože tvar sluchátek řady Galaxy Buds je navržen tak, aby pomáhal lepšímu utěsnění v uchu, díky jejich velké velikosti může mít uživatel často pocit, že mu vypadnou ven. Samsung by si mohl vzít příklad z tenčího designu, který mají sluchátka jako AirPods Pro od Applu nebo FreeBuds 5i od Huawei.

Specifikace a funkce

Jednou z oblastí, ve které budou příští sluchátka korejského obra zcela jistě vynikat, bude aktivní potlačení hluku (ANC). Kombinace dobré izolace, kterou zajišťuje tvar špuntů, stejně jako usazení náušníků, je u sluchátek Samsungu bezkonkurenční. Galaxy Buds2 Pro se mohou pochlubit jedním z nejúčinnějších ANC na trhu a lze očekávat, že Galaxy Buds3 na toto naváží.

S pravděpodobností hraničící s jistotou budou Galaxy Buds3 podporovat kodek Seamless. Ten posluchačům slibuje 24bitové, 48kHz vzorkování zvuku s přenosovou rychlostí až 512 kB/s. Jinými slovy to znamená solidní streamování hudby ve vysokém rozlišení. Podmínkou však je však mít smartphone Galaxy, protože kodek Seamless není univerzální, ale proprietární. Je také nanejvýš pravděpodobné, že Galaxy Buds3 dostanou do vínku 360stupňový zvuk.

Co se týče výdrže baterie, Samsung je na stejné úrovni jako ostatní výrobci sluchátek. Galaxy Buds2 na jednou nabití vydrží (se zapnutým ANC) průměrně něco málo přes pět hodin. spektra. Byli bychom rádi, kdyby Galaxy Buds3 měla stejnou výdrž, ne-li o něco vyšší Pouzdro Galaxy Buds2 navíc podporuje rychlé nabíjení, které poskytuje 60 minut poslechu od pouhých pěti minut nabíjení. Podporuje také 15 hodin poslechu navíc se zapnutým ANC. Nový model Galaxy Buds by v této oblasti měl fungovat stejně dobře a podporovat též bezdrátové nabíjení standardu Qi a funkci Wireless Powershare  s kompatibilními telefony Samsungu.

Co bychom chtěli u Galaxy Buds3 vidět

Pokud jde o to, co bychom chtěli u příštích Galaxy Buds vidět, je to několik věcí. Za prvé je to vylepšená kvalita mikrofonů. Ne že by měla sluchátka Samsungu špatné mikrofony, nejsou však ani špičkové a je u nich patrné jisté zkreslení. V této oblasti je překonávají sluchátka jako AirPods Pro 2. generace nebo Pixel Buds Pro.

Za druhé by bylo fajn, kdyby Samsung umožnil přizpůsobit ekvalizér v aplikaci Wearable. Ten v současnosti nabízí jen presety. Přizpůsobitelný ekvalizér již nějakou dobu umožňuje například aplikace Sony Headphone. Pro audiofily mezi námi by toto bylo vítané vylepšení.

A za třetí bychom chtěli, aby Galaxy Buds3 nebyla tak objemná jako Galaxy Buds2, protože to jde tak trochu na úkor komfortu. Je jasné, že tato objemnost souvisí s věcmi jako ANC, kdyby se však Samsungu podařilo příští Galaxy Buds nějak ztenčit, aby v uchu seděly pohodlněji, vůbec bychom se nezlobili.

Galaxy Buds2 Pro koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.