Zavřít reklamu

Je téměř jistotou, že nám Samsung letos ukáže už 6. generaci svých chytrých hodinek. Z logiky značení by tedy mělo jít o řadu Galaxy Watch6, jejíž podobu a funkce se dozvíme pravděpodobně v létě. Co za největší novinky si pro ně ale Samsung chystá? 

Fyzický otočný rámeček 

S tzv. lunetou jsme se na chytrých hodinkách Samsungu rozloučili s řadou 5. Protože se ale jednalo o velice populární možnost ovládání, měla by se s řadou 6 vrátit. Ostatně Samsung by měl představit dvojici modelů, která bude čítat standardní model a opět model Classic. Je tak dost pravděpodobné, že řady Pro se letos nedočkáme a Samsung ji aktualizuje zase příští rok. Otočná luneta je fajn, to víme, ale na druhou stranu jsme na ní s modelem Watch5 Pro po chvíli testování hodně rychle zapomněli. Uvidíme, jak se k tedy Samsung letos postaví, a zda pro ni třeba vymyslí i nové funkce.

Rychlejší čip Exynos 

Řada Galaxy Watch6 bude údajně obsahovat nový vlastní čip Samsungu. Mělo by jít o Exynos W980. Tento čipset bude jasně rychlejší než předešlý s označením 920, a který Samsung použil v řadách Galaxy Watch4 i Watch5. Zatím ale nemáme žádná vodítka v tom ohledu, kam by se měl výkon posunout a ani to, jestli je to vůbec nutné. Nový čip by nicméně mohl mít jisté opodstatnění v nových funkcích.

Větší displej  

Podle tweetu leakera Ice Universe budou mít hodinky Galaxy Watch6 Classic displej velikosti 1,47″. V příspěvku je dále zmíněno, že Samsung také vylepšil rozlišení hodinek, s cílem dosažení vyšší ostrosti zobrazení. 40mm verze hodinek Galaxy Watch6 bude mít údajně 1,31palcový displej s rozlišením 432 x 432 pixelů. To je skok oproti 1,2palcovému displeji hodinek Galaxy Watch5, který má rozlišení 306 x 306 pixelů.

44mm verze hodinek Galaxy Watch6 bude údajně vybavena 1,47palcovým displejem OLED s rozlišením 480 x 480 pixelů. To je také značný skok oproti 1,4palcovému displeji s rozlišením 450 x 450 pixelů u 44mm verze hodinek Galaxy Watch5. Řečí čísel se dá i vypočítat, že 40mm verze chystaných Galaxy Watch bude mít o 10 % větší displej a o 19 % vyšší rozlišení. U 44mm verze hodinek Samsung zřejmě zvětší velikost obrazovky sice jen o 5 %, ale skok v rozlišení je přibližně 13%.

Kapacity baterií 

Díky internetovému výpisu regulátora v Číně nyní známe kapacity baterií pro Galaxy Watch6 a Watch6 Classic ve všech velikostech. Podle těchto informací budou největší modely Galaxy Watch 6, tedy 44mm Galaxy Watch 6 (SM-R940/SM-R945) a 46mm Galaxy Watch 6 Classic (SM-R960/SM-R965), používat stejnou baterii. Její jmenovitá kapacita je 417 mAh a typická 425 mAh. Celá řada by tedy měla nabídnout následující kapacity baterií: 

  • Galaxy Watch6 40 mm: 300mAh 
  • Galaxy Watch6 44 mm: 425mAh 
  • Galaxy Watch6 Classic 42 mm: 300mAh 
  • Galaxy Watch6 Classic: 46 mm: 425mAh 

U Classic verze stará dobrá spona 

Co si budeme nalhávat – motýlková spona byla u modelu Watch6 Pro přešlap. Je tak velice pravděpodobné, že se na ní Samsung v budoucí generaci jednoduše vykašle a dám nám klasickou trnovou sponu. Bohužel řemínek zůstane stále silikonový, protože produkovat tolik milionů kožených řemenů by byl zjevný problém. Vrátíme se tak k podobě i stylu, který byl viděný právě v modelu Galaxy Watch5 Classic. A je to dobře, protože proč měnit to, co funguje už po léta.

Aktuální Galaxy Watch5 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.