Zavřít reklamu

Samsung by měl v létě uvést na scénu svou novou špičkovou tabletovou řadu Galaxy Tab S9. Očekává se, že přinese lepší výkon, novější software a odolnější design (certifikace IP68). Nyní se nejvyšší model řady – Tab S9 Ultra – objevil v benchmarku Geekbench, který odhalil (nebo spíše potvrdil předchozí úniky), že jej bude pohánět stejný čipset jako řadu Galaxy S23, a že bude dokonce rychlejší.

Leaker vystupující na Twitteru pod jménem Revegnus objevil tablet Galaxy Tab S9 Ultra s modelovým číslem SM-X916B v databázi benchmarku Geekbench 6. Z databáze vyplývá, že tablet používá čipset Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, tedy stejný, jaký pohání aktuální vlajkovou řadu Samsungu Galaxy S23. Připomeňme, že tento čip má jedno hlavní procesorové jádro s frekvencí 3,36 GHz, čtyři výkonná jádra s frekvencí 2,8 GHz a tři úsporná jádra běžící na 2 GHz.

Tablet v testu jednoho jádra získal 2054 bodů a ve vícejádrovém 5426 bodů. Tyto výsledky jsou dokonce lepší než ty, kterých v testech dosáhla řada Galaxy S23 (u ní to konkrétně bylo zhruba 1950, resp. 4850 bodů). Je to zřejmě kvůli lepšímu odvodu tepla, jelikož tablety mají uvnitř více místa než telefony.

Pokud jsou tato čísla správná, Galaxy Tab S9 Ultra (a ostatní modely řady Galaxy Tab S9) by mohl mít lepší herní výkon a lepší výkon v dlouhodobé zátěži než už tak extrémně výkonný Galaxy S23 Ultra. Řada by měla být spolu s novými skládacími smartphony Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 představena v srpnu.

Tablety Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.