Zavřít reklamu

Samsung oznámil své hospodářské výsledky za 1. čtvrtletí 2023 a ty bohužel nejsou příliš působivé. Společnost vykázala nejnižší zisk za posledních 14 let, protože se její čipová divize potýkala s množstvím problémů a prodělala 3,4 miliardy dolarů.

Mobilní divize si vedla o poznání lépe a vykázala 3% nárůst provozního zisku ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Samsung naznačil svou strategii pro aktuální, tedy druhé čtvrtletí 2023, která zahrnuje poměrně velký marketingový tlak na skládací zařízení. Korejský gigant ve své zprávě o výsledcích zdůraznil, že celková poptávka po chytrých telefonech v 1. čtvrtletí 2023 klesla, nicméně prémiový segment v uplynulém čtvrtletí vzrostl jak v hodnotě, tak v objemu. Hitem se stala řada Galaxy S23, která přinesla vysoké prodeje, zejména nejdražšího modelu Galaxy S23 Ultra, pročež se na ni chce společnost soustředit a bude intenzivně podporovat stabilní prodeje své nejnovější vlajkové lodi.

Společnost očekává, že celková poptávka na trhu se v tomto čtvrtletí v segmentu nižší a střední třídy mírně zotaví. Zároveň Samsung rovněž posílí marketingovou podporu svých skládacích modelů Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. Ta má za cíl zvýšit povědomí před nástupem nových modelů, které mají přijít v druhé polovině roku. Objevily se informace, že další akce Samsung Unpacked pro modely Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5 by se mohlo konat možná už koncem července.

Společnost dále pracuje s předpokladem, že se prodeje na trhu s chytrými telefony ve druhé polovině letošního roku zvýší jak po stránce objemů, tak hodnoty, díky zlepšení globální ekonomické situace. Mobilní divize tak počítá se silnou poptávkou v prémiovém segmentu, kterou by byla schopna uspokojit prostřednictvím svých nových skládacích zařízení. Na pořadu dne je také snaha o zvýšení konkurenceschopnosti pokud jde o tablety a chytré hodinky s novými modely Galaxy Tab a Galaxy Watch, jejichž příchod se očekává ve druhé polovině letošního roku. Je více než pravděpodobné, že se Samsungu podaří prosadit i v tomto segmentu, který po výrazném růstu v období pandemie historicky stagnoval.

Ohebné telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.