Zavřít reklamu

Nedávno jsme informovali, že telefony Galaxy S24 a S24+ možná nenabídnou žádné vylepšení fotoaparátu. Nyní však známý leaker přišel s informací, že nejen ony, ale i model S24 Ultra ve skutečnosti vylepšení fotoaparátu dostanou, nikoli však z hardwarového hlediska.

Podle spolehlivého leakera Yogeshe Brara se bude řada Galaxy S24, zejména pak model S24 Ultra, chlubit „masivním“ vylepšením fotoaparátu. Toho však má být dosaženo „primárně prostřednictvím softwaru“.

To naznačuje, že řada nenabídne zásadní hardwarové vylepšení fotoaparátu. Nečekejte tedy větší primární senzory, vylepšené teleobjektivy či jiná vylepšení komponent, až řada příští rok dorazí. Jinými slovy, modely S24 a S24+ by měly mít opět 50MPx hlavní fotoaparát, 10MPx teleobjektiv a 12MPx ultraširokoúhlý objektiv a model S24 Ultra 200MPx hlavní fotoaparát (spekuluje se, že bude postaven na novém senzoru, nikoli na senzoru ISOCELL HP2 jako S23 Ultra). Nové „zákulisní“ informace se zmiňují o tom, že příští Ultra přijde o teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem, který prý ale nahradí něco lepšího.

Leaker kromě toho poznamenal, že funkce, které nabízí znovuspuštěná fotoaplikace Galaxy Enhance-X, byly původně určeny pro řadu Galaxy S24. Upřesnil, že pro příští „vlajku“ korejského obra byl určen zejména vylepšený nástroj HDR. Řada Galaxy S24 bude představena až za dlouho (podle všeho začátkem příštího roku), takže je možné, že Samsung nakonec přijde i se zásadními hardwarovými vylepšeními fotoaparátu. Na druhou stranu je Brar jedním z nejspolehlivějších leakerů, takže tomu nedáváme moc velkou šanci.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.