Zavřít reklamu

Je to to nejlepší, co Samsung umí, i tak Galaxy S23 Ultra ve fotografickém testu DXOMark propadl. Právem? Fotografie je i hodně o subjektivním hodnocení, a výsledky podává aktuální vlajka jihokorejského výrobce skvělé. Navíc jeho 10x periskopický objektiv prostě baví, což se nedá říci o 100x Space zoomu. 

Je pravda, že ten využijete vlastně jen při tom focení Měsíce plus možná jen proto, abyste rozpoznali objekt v dáli, ne k tomu, abyste chtěli s takovou fotografií nějak dál pracovat – sdílet ji, nebo tisknout. I tak musíme uznat, že má Galaxy S23 Ultra působivou sestavu fotoaparátů, která je navíc maximálně univerzální a pokrývá široké spektrum případů použití, ať už v oblasti makro fotografie nebo toho, když potřebujete být objektu blíže, ale blíže se prostě nedostanete.

Na 200MPx fotografie jsme se ještě nedostali a upřímně řečeno, se nám do nich ani nechce. Taková fotografie má hodně omezené použití a extrémní datovou náročnost, o kterou bychom se zde s vámi ani nemohli podělit, v recenzi na ní jistě ale také dojde. Samsung by měl zapracovat především na ultraširokoúhlém objektivu, který hodně maže strany a je náchylný na odlesky světel, je to nicméně problém všech telefonů, iPhony nevyjímaje.

Specifikace fotoaparátů Galaxy S23 Ultra: 

  • Ultraširoký fotoaparát: 12 MPx, f/2,2, úhel záběru 120˚   
  • Širokoúhlý fotoaparát: 200 MPx, f/1,7, OIS, úhel záběru 85˚    
  • Teleobjektiv: 10 MPx, f/2,4, 3× optické přiblížení, f2,4, úhel záběru 36˚     
  • Periskopový teleobjektiv: 10 MPx, f/4,9, 10× optické přiblížení, úhel záběru 11˚    
  • Přední fotoaparát: 12 MPx, f/2,2, úhel záběru 80˚ 

Jsme už poměrně zvyklí na to, že nejvyšší modely daných výrobců podávají za ideálních světelných podmínek prvotřídní výsledky. Chléb se začíná lámat až se zhoršováním podmínek, tedy s nástupem noci. Na noční fotografie však ještě dojde. Stejně jako na test fotek Měsíce, abychom odhalili, jestli nás Samsung tahá za nos, nebo jsou takové výsledky opravdu originální, kvalitní a vlastně k něčemu použitelné. 100x zoom totiž při běžné scéně příliš neexceluje, což dokládají i fotografie v galerii Rozsah přiblížení.

Bez odborných testů a přímého srovnání s konkurencí nejde říci, že by Galaxy S23 Ultra někde zaostával, nebo naopak někde exceloval. Pokud si vybíráte mobilní telefon podle kvality fotoaparátů a je vám jedno jeho značka, možná to vlajka Samsungu nevyhraje, pokud jste ale fanoušky právě jihokorejského výrobce, jednoduše řečeno u něho stejně nic lepšího nenajdete. Zbytek řady Galaxy S23 stejně jako řada Galaxy Z nemá tolik možností, jako právě aktuální Ultra.

Galaxy S23 Ultra koupíte např. zde

Dnes nejčtenější

.